Wpis z mikrobloga

Chłopaki, chciałbym trochę dorzucić objętości w GSLP dla początkujących. Dotychczas jechałem po 4 ćwiczenia na dzień, zgodnie z planem. Czy to będzie miało sens?

A - zgodnie z planem
SQ
WL
Podciąganie/Lat pulldown
Uginanie na biceps

Dodatkowo:
Pulley rows 3x12+
Spacer farmera z kettlami lub trap barem x3

B - zgodnie z planem
DL
OHP
Chest supported DB rows
DB Skull crushers

Dodatkowo:
Shoulder press na maszynie 3x12+
Lying leg curls na maszynie 3x12+

C - zgodnie z planem
Front squat
Wyciskanie leżąc hantlami (dotychczas robiłem wyciskanie na skosie dodatnim, ale za bardzo barki mnie po tym bolą i nie lubię tego ćwiczenia)
Podciąganie/Lat pulldown
Face pull

Dodatkowo:
Hammer curls 3x12+
Pec deck flys 3x12+

#mikrokoksy #silownia
  • 10
@Kasahara: jako, że się nie znam same zestawy akcesoriów ściągałem od Ciebie, a jednocześnie sobie próbowałem dopasować takie, które odpowiadałyby elementom, które moim zdaniem są do wzmocnienia.

A więc tak po kolei:

Pulley rows 3x12+ - no bo to plecy, a plecy lepiej mieć większe niż mniejsze ;) No i nic innego poza face pullami, które już w planie są, nie przychodzi mi do głowy na tył barków

Spacer farmera z
@Kasahara: Problem w tym, że nie umiem tego ocenić, stąd akcesoria starałem się dobrać kompleksowo, tak aby uzupełniały niejako w ciemno, to co się dzieje w głównych bojach :D
@biamiVajs: Idzie i nie idzie jednocześnie. W przysiadzie teraz czuje, że liniowo jeszcze mi pójdzie ładnie, ale już na przykład w martwym mocno wyhamowało, a BP to w ogóle tragedia. Problemem jest to co napisałem wyżej, że nie jestem w stanie
@ArRog:

to inne pytanie - czy dorzucenie akcesoriów, bez znalezienia słabych punktow, tylko i wyłącznie w celu zwiększenia objętości - ma sens czy nie?


Tak. Jeżeli nie doprowadzi do większego dysbalansu mięśniowego. A tego Ci nie zagwarantuje :P Jeżeli jesteś już na etapie gdzie kombinujesz z treningiem, fajnie byłoby mieć świadomość co dodajesz i w jakim celu, albo co chcesz konkretnym ćwiczeniem osiągnąć i być w stanie sprawdzić czy się udało.