Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Z okazji 50-lecia wydania Ojca Chrzestnego 13 listopada wydawnictwo Albatros wyda zbiorcze wydanie "trylogii" Ojca Chrzestnego w twardej oprawie. Księga licząca 1088 stron będzie w sobie zawierała powieści: Ojciec Chrzestny, Sycylijczyk oraz Ostatni Don.

Jestem dość wybiórczym fanem twórczości Puzo, niektóre książki uważam za wybitne, przez inne ledwie udawało się przebrnąć i książki na pewno nie kupię. Marzy mi się kilka tytułów Puza, Sycylijczyk akurat nie jest jedną z nich, w jednolitej szacie graficznej oraz w twardej oprawie. Jednak wydawnictwo uparcie wydaje wznowienia w miękkich więc przyjdzie mi na to jeszcze po czekać.
Drugim powodem jest dobór powieści. O ile Ostatni Don to według mnie najlepsza książka Puza to jednak nie ma nic wspólnego z Ojcem Chrzestnym. Jeśli w tytule tego opasłego tomiska widnieje trylogia Ojca to powinna tam być Rodzina Corleone a nie Ostatni Don.

#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #mariopuzo #puzo #ojciecchrzestny #sycylijczyk #ostatnidon #albatros
Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Z okazji 50-lecia wydania Ojca Chrze...

źródło: comment_ix5F5IDuqS5mwa6ivFLiv7iwUkIY14WC.jpg

Pobierz
  • 1
@Whoresbane: Wydawnictwo Albatros zmieniło swój opis wydawniczy powyższej pozycji i zamiast Ostatniego Dona w trylogii widnieje Omerta. Nie wiem dlaczego bo ona również nie ma nic wspólnego z rodziną Corleone.