Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ta tankuje ktoś #paliwo #on #olej #diesel #ropa a może #benzyna n'a stacjach paliw przy #auchan?
Ceny są dużo niższe niż na normalnych stacjach. Jak z jakością?

Kiedyś zatankowalem w takiej stacji w #bialystok I spalanie wzrosło o ok 2-3 litry, po zatankowaniu w Lotosie obok, znów spadło... Czytam o tym, I niby ta sama jakość, kontrolę pokazują że jest ok... Ale coś chyba musi być na rzeczy? Zauważyliście coś?
  • 15
@WutkaBXL nie wiem jak ON i nie wiem jak w Białymstoku, ale zdarzyło benzyna w Warszawie ma znacznie niższą liczbę oktanową, niż podana. To oznacza, ze mocniejszego auta nie można tam tankować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WutkaBXL: Też bez przesady, że cena jest dużo nizsza. U mnie obecnie pb95 w Auchan 4.88, a na kilku Orlenach czy Shellu za 4.99. Różnica w jakości to mit sprzed kilkunastu lat kiedy te stacje się pojawiały. Jak ktoś wyżej napisał, na wszystkich stacjach w Polsce paliwo jest z dwóch źródeł, Orlen lub Lotos.
@Matarix: @Wega_: @Nuuk: Jak to możliwe, by wszystkie stacje w kraju brały paliwo tylko z dwóch źródeł? Jest jakieś prawo które to reguluje? To trochę tak jakby kupować w lidlu a później sprzedawać w swoim sklepie. Prędzej spodziewałbym się czegoś na zasadzie hurtowni.
@Maslo_Z_Chlebem: Od któregoś roku (2016?) Żeby uzyskać pozwolenie na ściąganie paliwa z zagranicy trzeba sie strasznie nagimnastykować(masa pozwoleń, dużo hajsu)W związku z tym w Polsce mamy praktycznie paliwo tylko od Orlenu albo Lotos.
@Maslo_Z_Chlebem: mają zero marży bo działają na troche innej zasadzie.Jedziesz na zakupy to może akurat zatankujesz albo jedziesz tankować i może pojdziesz na zakupy.?A co do reszty stacji,kosztowo im sie nie opłacało wyrabiać pozwoleń.95% paliwa na stacjach w polsce w chwili obecnej pochodzi z Orlenu albo Lotosu.Jak myślisz dlaczego od kilku lat te spółki generują takie zyski?;>