Wpis z mikrobloga

Hej, może mi ktoś pomóc? Kupiłam taką kamerę cofania i takie radio podłączyłam wszystko i radio działa, kamera ma zasilanie z wstecznego światła (widzę, że świecą diody, światło cofania też świeci) ale na ekranie nie pojawia się obraz, w ogóle nie ma żadnej reakcji radia. Próbowałam podłączać wtyczkę pod każde wejście (pomyślałam, że może Chińczyk nie przykładał się do opisywania wejść) poza antenowym ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić i jaka może być przyczyną... Poradzcie co zrobić
#elektronika #elektryka #radio #samochody #pomocy #kiciochpyta #bedewdziecznazakazdaporade
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kami-chan: masz tam:

port wideo z kamera tylna musi włożyć "CAMIN" port radia samochodowego. Poza tym przgrzeb się przez ustawienia radia, możliwe,że tam reagowanie na sygnał z tej kamery należy jakoś włączyć.
  • Odpowiedz
@Kami-chan: obetnij jeszcze to m. z początku linku, nie każdy ogląda na komórce.

Masy kamery i radia są podłączone i na pewno jest to jedna, wspólna masa?
Jeśli tak, to pozostaje jeszcze możliwość, że kupiłeś/aś radio bez możliwości podłączenia kamery (o ile dobrze rozumiem opis, są różne wersje tego radia) albo że coś (kamera?) jest zrąbane.
  • Odpowiedz
@Kami-chan: oprócz sygnału "video" z kamery - musi być kabelek "teraz przełącz na kamerę cofania" do radia dociągnięty, gdzie się pojawia te 12v z światła cofania, by radio wiedziało że się ma przełączyć. Kabelek opisywany "reverse" albo jakoś tak
  • Odpowiedz