Wpis z mikrobloga

Hej, może mi ktoś pomóc? Kupiłam taką kamerę cofania i takie radio podłączyłam wszystko i radio działa, kamera ma zasilanie z wstecznego światła (widzę, że świecą diody, światło cofania też świeci) ale na ekranie nie pojawia się obraz, w ogóle nie ma żadnej reakcji radia. Próbowałam podłączać wtyczkę pod każde wejście (pomyślałam, że może Chińczyk nie przykładał się do opisywania wejść) poza antenowym ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić i jaka może być przyczyną... Poradzcie co zrobić
#elektronika #elektryka #radio #samochody #pomocy #kiciochpyta #bedewdziecznazakazdaporade
  • 35
@Kami-chan: to znaczy że sygnał video (żółta wtyczka) z kamery albo nie dochodzi, albo nie jest wpięty do prawidłowego gniazdka radia (reverse camera input, też któryś z zółtych gniazdek), lub sama kamera nie ma zasilania, lub jest uszkodzona.
@hrumque: dobra no to na dzisiaj się poddaję, bo nie mam jak inaczej sprawdzić kamery, kabel wiem że jest podłączony dobrze i nie sądzę żeby był uszkodzony, a żeby sprawdzić zasilanie starczy mi taka duża kwadratowa bateria?
@marek22: no tak, ale nie wiem czy jak podłączyłam 3 odbiorniki (lampa, zasilanie kamery i kabel do reversa) pod jeden kabel zasilania to czy nie jest tego za dużo. Nie znam się w sumie na elektryce i elektronice, potrafię odczytać prosty schemat, podłączyć kabel z kablem lub kostką, przykręcić jakieś gniazdko czy coś i w sumie tyle. Podłączenie kamery miało być proste według jutuba ( ͡º ͜ʖ͡º
@Kami-chan: radio potrzebuje jedynie sygnal, ze wsteczny bieg jest wlaczony. Do zasilania ma inne przewody. Jedynymi odbiornikami jest tutaj zarowka i kamera. Istnieje jeszcze jedna mozliwosc ale to tez powinno byc napisane w instrukcji. Moze kamera powinna byc zasilona na stale a do swiatla cofania jedynie podlaczony sygnal do radia.
@marek22: jest taka możliwość, główny problem w tym, że instrukcja kamery jest bardzo niejasne, w sumie to tylko jeden bardzo uproszczony schemat i nic więcej, jutro wrzucę jego zdjęcie.

@hrumque: @Stary_Benek: @marek22
Nawet jeśli nie uda mi się (choć jestem uparta i jak nie drzwiami to oknem :) ) to i tak bardzo wam wszystkim dziękuję za konkretne, merytoryczne i pomocne odpowiedzi, dobre z was mireczki (
@Kami-chan: no coz, nie widze nic nowego. Musisz szukac. W radiu masz jeszcze drugie wejscie video i pewnie jakos mozesz wyswietlic z niego obraz. Podlacz tam kamere i odlacz + od lampki wstecznego dla radia. Moze tam jakies zaklocenia sa. Druga opcja sprobuj podlaczyc reverse pod + przy radiu zamiast lampy wstecznego. Albo jeszcze trzecia opcja jak pisalem. Sprobuj podlaczyc zasilanie kamerki tymczasowo pod cos innego np. podswietlenie bagaznika.
@marek22: podłączałam reversa pod plus z radia, było to samo. Spróbuję jeszcze z tym zasilaniem, a jak się nie uda to trudno. Dzięki za pomoc, nie będę już spamować, chyba że zadziała wtedy napiszę co i jak zrobiłam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marek22: udało mi się i kamera już działa, obiecałam że napiszę co zmieniłam, więc odgrzewam temat :) najpierw sprawdziłam, że kamera działała na zewnętrznym zasilaniu, więc wiedziałam już że jest dobra. Wzmocniłam kable zasilające zmieniając je na takie że starych lampek choinkowych, bo oryginalnie były cieńsze niż w chińskich słuchawkach i poprawiłam jeszcze końcówki miedzianą taśma samoprzylepną to bardzo pomogło przy połączeniu w kostce do której niestety miałam słaby dostęp. Z