Wpis z mikrobloga

Żony informatyków/programistów to prawdziwy rak.

Pracować się z nimi nie da, uj co robią, jak zwrócisz uwagę to: "ja nie muszę pracować, mój mąż jest programistą".

Rozmawiamy o mieszkaniach, kredytach: "my się będziemy budować w następnym roku bez kredytu bo mój mąż jest programistą i dobrze zarabia".

Coś tam się w firmie głupiego wydarzyło: "u mojego męża programisty w pracy to co chwila dają premię bo on pracuje dla ludzi z AMERYKI. Robią wyjazdy, imprezy, nie to co tu, ale już mu się znudziło. Ale ja nie muszę wcale tu pracować bo mój mąż..."

I tak cały dzień ile to jej mąż zarabia, jaka ona jest przez to ważna i mądra. Przydałby się jakiś dobry opis na FB zamiata "szlachta nie pracuje" to "żona programisty nie pracuje"?

#pracbaza #praca #pracait #programista15k #changemymind #takaprawda no i trochę #heheszki
  • 33
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty To się nadaje na oddzielny wpis bo to też częste i nie nagłaśniane zjawisko ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@RozowaZielonka: nic mnie nie boli, bardziej śmieszy. Chwalenie się na każdym kroku kasą i to męża to raczej prostactwo. Jak się nudzi może oglądać w domu seriale, chodzić do kosmetyczki a nie psuć powietrze ninnym ludziom. Skoro podpisuje umowę o pracę, do czegoś się zobowiązuje to raczej powinien
  • Odpowiedz
@karolwlodawa: Raczej normalne, że chwalenie się nie jest dobre i wzbudza zazdrość. Choć mnie raczej cieszy jak ludzie dookoła mówią że dobrze zarabiają, mi z tego powodu przecież nie ubywa. Pamiętam też początek lat 90-tych, wszechobecną biedę narzekanie itd. więc cieszę się że ludziom żyje się coraz lepiej i łatwiej


@Laargoo: widac po wpisie, ze niekoniecznie Cie cieszy, bo masz lekki bol dupy xd ale nie dziwie sie Tobie, tez
  • Odpowiedz
  • 1
@karolwlodawa oczywiście że to nowa polska elita, IT to zawód gdzie bez szkoły po kilku latach jesteś wśród 5% najlepiej zarabiających Polaków. I o ile przeciętnemu programiście daleko do słynnych 15k to jednak średnia w Polsce to 5k brutto i 80% ludzi zarabia poniżej tego a ci co zarabiają powyżej to zwykle są po czterdziestce a nie w wieku w którym kończy się studia.
  • Odpowiedz
Znam taka. #!$%@? cała wypłatę na ciuchy i kosmetyki. Gdyby nie jej facet to by jej na żarcie nie starczyło. Najgorszy rak.
  • Odpowiedz
@plushy

oczywiście że to nowa polska elita, IT to zawód gdzie bez szkoły po kilku latach jesteś wśród 5% najlepiej zarabiających Polaków


Niby tak, ale większość i tak ma studia skończone

o ile przeciętnemu programiście daleko do słynnych 15k


tego nie wiem - to zależy od wielu czynników i pytanie kto tak naprawdę jest "przeciętny"

w Polsce to 5k brutto i 80% ludzi zarabia poniżej tego a ci co zarabiają powyżej to
  • Odpowiedz