Wpis z mikrobloga

@fishmaker w przypadku mojej żony było znacznie gorzej po odrzuceniu mięsa. Jesteśmy na diecie paleo i od 2 lat praktycznie zero problemów! Na początek polecam książkę dr. Wahls
@szmecio staram się po prostu zdrowiej odżywiać. Nie jem nabiału i staram się jeść więcej ryb i warzyw. Ale ostrożnie do wszystkiego podchodzę. Jestem w badaniach klinicznych z lekiem immuno 838 i nie wiem czy dodaje lek czy placebo. Dopiero od miesiąca.
@szmecio wiem, czytałam o tym. Jestem zdania że trzeba po prostu zdrowiej się odżywiać. Co z tego ze dieta paleo jak i tak wszystko jest naszpikowane chemią. Nie stać mnie na super ekologiczne jedzenie. Jedyne co to kupuje w osiedlowym warzuwniaku roślinki :p
@czeburashka: Może odwiedź jakiegoś fizjoterapeutę? Od "ekspertów" z siłowni i trenerów personalnych radzę trzymać się z daleka. Najlepiej byłoby dobrać ćwiczenia pod twoją obecną formę i możliwości z uwzględnieniem ograniczeń. Ja od lat siedzę w temacie i przerzucam żelastwo hobbistycznie, także nikt mnie lepiej nie poprowadzi, niż ja sam, ale w twoim wypadku przede wszystkim należy Ci nie zaszkodzić.
@szmecio moja żona na diecie bezmięsnej i z suplementami bez objawów 6 lat. SM może mieć genezę w jelitach i ich nadwrażliwość również trzeba zbadać (nietolerancje pokarmowe itd). Jeśli jelita nie tolerują jajek, mleka, orzechów czy innych po podobnych również trzeba to odrzucić.