Wpis z mikrobloga

Siemka mireczki!
Kminie, żeby zacząć działać sprzedając swoje towary w sklepie internetowym na 'działalności nierejestrowanej', ale nie rozumiem trochę kwestii odprowadzaniu podatków. Więc tak ta działalność zakłada, że trzeba odprowadzić dochodowy 18% lub 32% pod koniec miesiąca dokumentując to i w sumie to tyle (dużo innych przepisów, ale to nie w temacie posta). Chodzi mi o to, że skoro np. sprzedam coś za 100zł i chce się zgodnia rozliczyć z Urzędem Skarbowym to płacę VAT 23% + 18 / 32% od dochodu bez VAT ? Czy biorąc pod uwagę, że zapłaciłem już wcześniej VAT za materiały oraz wykonanie gotowego produktu to płacę tylko dochodowy od 100zł? Weźcie mi to jakoś wytłumaczcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#firma #dzialalnoscgospodarcza #podatki #ekonomia #biznes #sklepyinternetowe
  • 5
@ayoo: Nie znam się, ale skoro jesteś de facto osobą fizyczną, to nie obracasz vatem i rozliczasz się w kwotach brutto. Można to też potraktować jako podmiotowe zwolnienie z vat (do 200 000 tys zł przychodu w skali roku). Wtedy na podstawie jakiegoś dokumentu wysyłasz odpowiedniemu urzędowi 18% od uzyskanego dochodu i już.
@ayoo: jeśli nie jesteś zgłoszony do VAT-u to tak. Pamiętaj, że Twój przychód nie może być większy niż 1125 zł/MC, podatek odprowadzasz na koniec roku. Stawka procentowa podatku zależy od tego czy przekroczysz próg podatkowy: 18 % do 85 528 zł, powyżej tej kwoty 32 %. Powodzenia!