Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś może co zrobić żeby wysłać kogoś na przymusową diagnostykę psychiatryczną? Od pół roku mam problem z ojcem, zaczęło się od podsłuchów w gniazdkach, teraz to śledzenie i szpiegowanie jego urządzeń i wlamywanie się na portale społecznościowe. Minęło jakieś 6-7 miesięcy i zrobił się on niebezpieczny dla otoczenia. Policja intwrweniowała kilkukrotnie, matka ma niebieską kartę. On nie widzi żadnego problemu. Do tego wysoce prawdopodobne jest, że naduzywa stymulantów.

#psychiatria #kiciochpyta #narkotykizawszespoko
  • 16
@kaosha próbujemy pół roku, nie da się. Teraz do tego, na przykład, jebnie mi trzy razy za wlamywanie się na jego iPhone (codziennie dzwoni z tym na infolinię Apple i wisi tam przynajmniej godzinę), wyrwie mi siłą telefon, żebym nie miał jak zadzwonić po policję i tego typu kwiatki.
@kaosha może jakieś 1000m od domu, szpital HCP, dzwoniłem i pani nie była w stanie udzielić informacji, nie wiedziała.
Tych interwencji, dowodów i świadków jest tyle, że zamneliby go od razu (tyle dowiedziałem się na komendzie), ale mimo tego co robi nie chcę mu fundować aresztu - on prawdopodobnie nawet nie ogarnia co się dzieje, stąd też pomysł z leczeniem psychiatrycznym..
@Obi343: Ale to jest psychiatryk?
jest taka metoda, ale brzydka: fingujesz że miał próbę samobójczą, dzwonisz na karetkę, z miejsca biorą go do psychiatryka. Co tam z nim zrobią, to zależy od lekarza, szpitala i mnóstwa innych rzeczy.
Trzymaj się miras i powodzenia.
@kaosha tak, to jest nowy blok z kilkoma oddziałami. Dwa razy była taka próba, nie kombinowana - raz zjadł blitset clonazepamu i próbował się utopić, innym skakać z okna. Odmówił hospitalizacji i nic nie zrobili..
@Obi343 Psychoza po stymulantach to częste zjawisko z tego co mi wiadomo, szczególnie jeśli są to ciągi gdzie mózg nie ma chwili by odpocząć. Zaczyna się doszukiwanie czegoś czego nie ma, wkręcanie różnych często absurdalnych rzeczy, 'ONI' wiedzą, chcą mnie dopaść itp. Z perspektywy takiej osoby wszystko to wygląda jakby było na serio i nie da się przemówić do rozsądku. Jeśli miałbym doradzać to lepiej żebyś ty podstępem go jakoś #!$%@?ł w
@Elon_Mozg no to takich mniejszych rzeczy już #!$%@?ł, muszę to tylko zgłosić na policję. Chciałem tego uniknąć, ale z tego co widzę to chyba się nie da. Dzięki wielkie
@Obi343:

Do tego wysoce prawdopodobne jest, że naduzywa stymulantów.

Ciekawa konstrukcja zdania. Znaczy jest pewne że używa, ale nie wiadomo czy NADużywa? Czy co? :)
@kaosha:

jest taka metoda, ale brzydka: fingujesz że miał próbę samobójczą

Jak się finguje próby samobójcze? "Rzucił się przed chwilą pod samochód"? :)
@Dutch: chodzi o to żeby go karetka wzięła, nie musisz mu nic robić. Zresztą z tego co OP pisze nawet nie musi fingować.
@Obi343: Słuchaj, widzę że jest Ci ciężko i chcesz mu pomóc, to Ci się chwali. Ale... przemyśl to: Może jemu nie da się pomóc, może powinineś odciąć się od tego, zacząć żyć swoim życiem. Czasem nie da się pomóc po prostu. Przykro mi ziomek.