Wpis z mikrobloga

Miruny, dużo pracuję przy komputerze. Od kilku już tygodni mam problem z nadgarstkiem, jak już robi się lepiej, to wracam do pracy, siadam do klawiatury i boli.

Dotychczas pracowałem na laptopie Dell Lattitude i było ok. Teraz próbowałem z jakąś klawiaturą A4TECH i zaczęło się...

Spróbuję wrócić do laptopa, ale boję się, że to nie wystarczy. Pracuje ktoś z was na klawiaturze ergonomicznej, da się do tego przyzwyczaić? XD Pomogło to komuś z was?

#klawiatura #pcmasterrace #programowanie
źródło: comment_YpSaSx4bLFvMKtKliXw2n42SzIHLTjUG.jpg
  • 18
@anonim1133: mam dokładnie tę klawiaturę, bardzo fajna, chociaż nie ma pelnej regulacji wysokości, tylko taką "dokładkę", co może przeszkodzić w optymalnym ustawieni. No i trochę czasu idzie rozkminienie, którymi palcami wciskać które przyciski, żeby było najwygodniej.
@anonim1133: To może rzeczywiście klawiatura, aczkolwiek to jest o wiele rzadsze. No ja na pionową mychę przesiadłem się dosyć szybko, ale widzę że wszystkie się troszeczkę od siebie różnią (moja dla przykładu ma mniejsze wcięcie niż myszka kolegi). Jak nosisz jakieś zegarki czy coś to na czas pracy przed kompem dobrze jest je zdjąć. Z klawiaturą nie mam problemów ale to pewnie dlatego, że ręce mam na krawędzi biurka i nie
@anonim1133: mam cały zestaw z klawiaturą ze zdjęcia od 4-5 lat. (W sumie to już drugi bo w pierwszym uszkodziłem dongla i myszkę) i jestem bardzo zadowolony. Jednak dla mnie mistrzostwem jest myszka i pozycja nadgarstka w jakiej się znajduje. Zero problemów i jakichkolwiek bólów. Co do klawiatury, układ dłoni ok i zdecydowanie przyspiesza pracę jak się człowiek już przyzwyczai.