Wpis z mikrobloga

  • 0
@AntyDojcz ja nie mowie ze to jest dobre, bo tak naprawde jedno co mi przychodzo na mysl w zwiazku z pradem z wegla jest niezaleznosc. A to moze byc predej czy pozniej wazny argument
  • Odpowiedz
@ko_Lek: Jaka niezaleznosc kiedy 1/4 wegla jest importowana miedzy innymi z Rosji a kolejne 3/4 zalezy od finansowania z podatków nierentownych kopalni i emeryturek górniczych. Taniej sprowadzić.
  • Odpowiedz
  • 0
@AntyDojcz niezaleznosc taka ze pochodzi od nas z kraju i tylko od nas zalezy. Zaden kraj trzeci nie bierze w tym udzialu. To czy jest to rentowne czy nie, dyskutowalismy wczesniej i oboje dobrze wiemy ze nie jest
  • Odpowiedz
@ko_Lek: Wydobycie i tak spada a co za tym idzie ta niezależność. Niezależność można też osiągnąć inwestujac w OZE czy dywersyfikujac zrodla dostaw gazu i wegla. Nie trzeba inwestowac w biznes ktory i tak nie ma prawa zwrócić się.
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo: @Amazonczyk: przez #!$%@?. w jakim sensie przez związki są nierentowne? chyba w taki, że nie pozwolą ich zamknąć w #!$%@?. porównaj sobie głębokość i koszt wydobycia tych prywatnych, rentownych kopalni a tych państwowych. to nie żadna kwestia związków (po części tak, jak napisałem wyżej) tylko tego, że utrzymuje się te dziury na siłę byle małpy nie przyjechały do Warszawy opon palić xD prywatne kopalnie nie miałyby prawa funkcjonować w takich warunkach bo tam już nie ma zysku. no ale w państwowej przecież nie chodzi o zysk, a straty się wyrówna z budżetu xD

W jakim sensie przez związki są nierentowne?
1) Kopalnie muszą opłacać masę pasożytów, które nie zjeżdżają na dół, a trzeba im płacić - osoby, które mają tzw. zwolnienie do działalności związkowej. Licz średnio 1 osobę na tysiąc związkowców. Osoby te są nie do zwolnienia, nawet jeżeli kradną i piją w pracy - aby zwolnić taką osobę, musi się zgodzić związek zawodowy. Jeżeli pracodawca taką osobą, zwolni bez zgody związku zawodowego, każdy sąd pracy przywróci ją do pracy i pracodawca będzie musiał zapłacić zaległe wynagrodzenie. Uzwiązkowienie na kopalni jest bardzo wysokie, myślę, że jest zwolnionych od pracy do 100 etatów. 100 x 10000 zł = 1 000 000 miesięcznie na same etaty związkowe.
2) Te same osoby w tym samym czasie, wypisują masę pism do pracodawcy, na każde pismo pracodawca musi odpowiedzieć do miesiąca bo inaczej utrudnianie działalności związkowej i plokulatula ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli pracodawca musi tworzyć etaty, które zajmują się odpowiadaniem na nic nieznaczące pisma pod groźbą plokulatuly ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3) Kolejny rak to Społeczni Inspektorzy Pracy. Każdy związek, może wybrać społecznych inspektorów pracy, którzy ponownie jak
  • Odpowiedz
Kopalnie sa nierentowne przez niewydajnych i roszczeniowych górników


@AntyDojcz: to wszyscy znajomi od AGH do nadzoru górniczego ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli jedna wielka mafia
  • Odpowiedz
1. Kopalnie były nierentowne przez 2 lata w ciągu ostatnich 10 lat. Wystarczy przeczytać raport NIK.
2. Nawet w okresie tych 2 lat płaciły więcej w podatkach niż dostały w formie wsparcia z budżetu.
3. Likwidacja kopalń to zwiększenie wydatków na górnicze emerytury, ponieważ nie będzie kto miał płacić składek.
4. Likwidacja kopalń to przerzucenia wszystkich kosztów przez nie wywoływanych na podatników.
5. Brak polskiego węgla to uzależnienie się od jego importu.
  • Odpowiedz
Kopalnie są nierentowne przez związki zawodowe. Dlaczego prywatne kopalnie są rentowne? Bo związków nie ma


@Amazonczyk: W prywatnych kopalniach nie ma związków zawodowych? xD W największej polskiej prywatnej kopalni PG Silesia są co najmniej 3 związki
  • Odpowiedz
@AndrzejDudaKrolemJest: ale od JSW proszę się #!$%@?, i od nas i od JSW! Spółka wypracowuje miliardowe zyski, choć do niektórych kopal, kupionych pod naciskiem rządu, dokłada. Fakt faktem że koledzy z dołu opowiadają jak na np. Zofiówce same lebry na ścianach i nie idzie wydobycie prawie wcale. Walki jakie się dzieją na kopalniach to inny temat. Przykład: elplast jest 300 metrów od Zofiówki. Skąd idą do Zofiówki rury z elplastu? #!$%@? z Gdańska, a co :D Tak to jest często niestety. Do tego masa sprzętu który nigdy nie zjeżdża na dół. Dostać się do pracy bez znajomości graniczy z cudem. Ale jest też tak, że niektórzy na ścianę nawet 2500 nie zobaczy.
Jak ktoś #!$%@? że górnicy źli i dużo zarabiają to powinien wyciągnąć głowę z dupy i może jednak stwierdzić, że to jedno z niewielu miejsc pracy gdzie można godziwe zarobić, a to reszta kraju zarabia za mało.
Ciekawostka: nie jestem na PiSem, ale za PO te #!$%@? wyprzedały z kraju prawie wszystko co się dało, JSW prawie poszło do Chińczyków za śmieszne pieniądze, bo NIERENTOWNA. Taka NIERENTOWNA, że niedługo będą budować nowy szyb, węgla zostało za kilkadziesiąt lat. Nie dajcie się omamić. Nie jest na bieżąco co do całego górnictwa w Polsce, ale ostatni raz jak sprawdzałem ogólnie był zysk przy dopłatach do niektórych kopalni. Także te dopłaty do górnictwa to wydaje mi się bicie piany.
To tak z mojego podwórka, inne kopalnie w Polsce to czasem tak grube wały, że ciężko o tym w ogóle gadać. Powinna się prokuratora za to wziąć, #!$%@? wszystkich pociotków z wysokich stanowisk.

No a potem przyjdzie Niemiec i inny wsiur z greensyfu i powie że mamy przestać palić węglem, a niemce pala z 3
  • Odpowiedz