Wpis z mikrobloga

@gruczbi123: juz zapomniałeś wspomnieć o 26 mld złotych oddłużenia przed wejściem do UE oraz o emeryturach górniczych i SRK. Generalnie to państwo powinno wszystko sprzedać i niech te wspaniale kopalnie zostaną postawione w realiach rynkowych. To ze budują nowy szyb to akurat nic nie znaczy bo muszą inwestować by utrzymać wydobycie.
Gadasz jak zwykły ryl.
Do 2023 pomoc publiczna nie większa niż 7 mld złotych.

A to za poprzednie lata
https://www.gov.pl/web/energia/pomoc-publiczna
Kopalnie są nierentowne przez związki zawodowe. Dlaczego prywatne kopalnie są rentowne? Bo związków nie ma


@Amazonczyk: prawda, przez to że związki zamiast pogodzić się z tym, że górnictwo węgla energetycznego na Śląsku jest już nieopłacalne i w dającej się przewidzieć przyszłości opłacalne nie będzie
węgiel koksujący to inna para kaloszy, ale też nie do końca jest to wydobycie opłacalne - po uwzględnieniu wszystkich kosztów (wcześniejsze emerytury) jest też nieopłacalne

jestem tutejszy,
@megawatt:

Według raportu NIK w latach 2007-2015, a więc w najgorszych pod względem zarządzania latach dla polskiego górnictwa, kiedy kopalnie osiągnęły skumulowaną stratę netto ponad -1,1 mld zł, całkowita pomoc dla górnictwa wyniosła 7,3 mld zł. Nie rocznie, lecz niemal za całą dekadę. W tym samym okresie górnictwo wniosło w formie różnych płatności publicznoprawnych kwotę 64,5 mld zł.


Polecam więcej statystyk, a mniej propagandy.

ojej, a elektrownie działają tylko na polski
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pat1ryk: znam ten raport, ale propagandę siejesz Ty
Powiedz mi ile mld zł w latach 2007-2015 wyniósł deficyt w FUS związany z wypłata wcześniejszych emerytur?

Odejmij od tej kwoty wartość zapłaconych przez kopalnie danin publicznoprawnych z wyłączeniem składek na ubezpieczenie społeczne - po polsku: ile budżet zarobił/ile musiał dołożyć w związku z pracą kopalń węgla kamiennego

Czas budowy elektrowni atomowej bez opóźnień jest mniejszy niż 20 lat, budowana w Finlandii że
Pobierz megawatt - @pat1ryk: znam ten raport, ale propagandę siejesz Ty
Powiedz mi ile mld zł...
źródło: comment_LXcS8MBNrC6gfl8nAeWJozvdkBdlcHHY.jpg
@megawatt:

Powiedz mi ile mld zł w latach 2007-2015 wyniósł deficyt w FUS związany z wypłata wcześniejszych emerytur?


A dlaczego mamy deficyt w emeryturach? Pewnie nie ma to nic wspólnego z tym, że zamknięto mnóstwo kopalń, a pracujący tam górnicy przeszli na wcześniejsze emerytury, przez co jest dużo więcej emerytów, niż pracujących w kopalniach. Ciekawe w jaki sposób zamknięcie kolejnych kopalń miałoby to zmienić? Gdyby zatrudnienie w górnictwie było stałe przez