Wpis z mikrobloga

Bo przez 2 miesiące robiłem takie zapoznanie z siłownią i ćwiczeniami, trening fbw, a teraz chciałbym przejść właśnie na split. Widziałbym to tak:

poniedziałek - klatka + triceps

środa - plecy + biceps

piątek - nogi +barki

I nie wiem właśnie czy dobrze dobieram małe grupy mięśni do dużych.
@gleorn: Tak, to prawda. I teraz nie wiem czy lepiej ten biceps od razu zaatakować czy zostawić na inny trening. A widzę po odpowiedziach, że zdania są podzielone... :P
Jasne, że skoro pracuje już tric podczas klatki to lepiej zrobić trening trica i go domęczyć, niż zaczynać zimny biceps. Jaki sens ja się pytam? Oddzielasz grupy mięśniowe pomiędzy treningami, ale po co na tym samym, skoro już tric popracował przy klacie...
@filftp: Ćwiczyłem na splicie 3 lata w różnych kombinacjach. Efekty były fajne. Najdłużej I Klata+Bic+przedramie, N, II Plecy+Kaptury+Łydki, N, III Barki+Tric. (W nietreningowe albo rower albo bieganie+ brzuch)

Teraz splita zarzuciłem i od 3 miesięcy jadę na czymś w rodzaju push pulla. Całe ciało dzielę na 2 treningi i muszę powiedzieć, że takich efektów się nie spodziewałem. Trening ciężki, chodź na planie nie wygląda(przeważnie 4 treningi w ciągu tygodnia)

Dzień pierwszy: