Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, czy warto wpisywać w CV znajomość Scrum / Agile / TDD / Jira itp. na juniora?
Według mnie to są koncepty/technologie o których jako junior wystarczy przeczytać na wiki a dopiero w trakcie pracy się tego uczy. Nie wiem na czym ma polegać wymagana znajomość niż na przeczytaniu wiki - studenciak miał pisząc sito erastotenesa używać jiry, scrum itd żeby była praktyczna znajomość do pierwszej pracy?

Zastanawiam się, bo nie wiem czy rekruterzy (nie techniczni) po prostu nie zliczają ile skillów kandydata pokrywa się z ich wymienionymi w ofercie nawet jak mają małe znaczenie / są dość szybkie do przyswojenia. Wpisywać takie rzeczy jako umiejętność jeśli się trochę o nich przeczytało?
#pracbaza #rekrutacja #programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
@Lewo: Nie, to nie są koncepty o których wystarczy poczytać. W szczególności TDD, które wywraca do góry nogami sposób w jaki tworzysz kod.
Jak nie potrafisz czegoś zastosować w praktyce, nie wpisujesz tego do CV.
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: nie wiem jakie projekty piszą normalni studenci, ale imo nie potrzebowałem komercyjnej jiry żeby odhaczać taski.
scrum myślę, że tak naprawdę sprawdza się przy zespole i podziale na roli, feedback od klienta na kolejnych iteracjach itd. chociaż stosowałem też coś na wzór tablicy z karteczkami :D
Jedynie tdd nie stosowałem (i tu rzeczywiście bałbym się wpisać w CV mimo, że wiem na czym polega), mi lepiej się programowało trzymając się
  • Odpowiedz
@Lewo: myślę, że bez podstaw znajomości Agile/Scrum nie masz co startować na praktykanta/juniora/stażystę. Brałem udział w kilku rozmowach rekrutacyjnych i o ile jeżeli chodzi o twarde skille to pytania różniły się w każdej fimie, to jeżeli chodzi o skille miękkie - dobry, komunikatywny angielski oraz znajomość podstaw Agile pojawia się na każdej rozmowie. To już nie te czasy, gdzie juniora się naucza czegoś od zera, idąc do pracy musisz mieć podstawy
  • Odpowiedz