Wpis z mikrobloga

@Nizax: w sumie. Hitler też myślał że robi dobrze, a zło popełniane było w wyższym celu. Więc AI które dążyłoby do celu z użyciem wszelkich środków ma spore szanse zostania okrzykniętym następnym Hitlerem
  • Odpowiedz
@sebastian-ka-735: myślę że w przyszłości ludzie będą tworzyć rój umysłów przez interfejsy mózg-komputer i odwrotnie. Będziemy razem tworzyć jedność np. wieczorem przed snem (a może nawet podczas snu) - jak modlitwę tyle że podłączamy się do komputera i razem będziemy dbać o dobrobyt, rozwiązywać wspólne problemy.

Jakby nie patrzeć będziemy w to wierzyć tym większy udział będziemy w tym mieli, więc może byłoby to podzielone na mniejsze komórki i sieć byłaby
  • Odpowiedz
@Quirang: a może AI będzie miała zaprogramowane jakieś prawa, których nie będzie mogła obejść coś w stylu prawa robotów asimova i nie będzie zdolna do robienia krzywdy człowiekowi.
  • Odpowiedz
@Nikt1993: porzuć wszystko co przeczytałeś o złym AI i bajek z filmów terminatora o wojskowym skynet i spróbuj samemu sklecić coś na zimnym umyśle bez wkładania w to nadmiernych emocji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nizax: Ja raczej nie wybiegam myślami tak daleko, pierwsze pytanie jakie sobie zadaję to czy w ogóle dojdziemy do tego poziomu technologicznego, bo istnieje dosyć duża szansa, że po drodze sami się wykończymy, co w sumie jest jedną z teorii o istnieniu zaawansowanego życia we wszechswiecie, która mówi, że żadna cywilizacja nie osiąga pełnego rozwoju, gdyż po drodze ulega samodestrukcji.

Co do Twojego punktu widzenia to nie wydaje mi się, że
  • Odpowiedz
@sebastian-ka-735: no najbliższym rewolucyjnym zastosowaniem AI będzie zarządzanie urządzeniami IoT i przetwarzaniem danych z tych urządzeń do zapisu

A co do VR to zanim to będziemy mogli używać pełną gębą to najpierw muszą się rozwinąć interfejsy mózg-komputer i przez dekady muszą być udokumentowane negatywne skutki wynikające z używania go na określone sposoby. A za szczury labolatoryjne mogą posłużyć wojskowi którzy będą chcieli być kimś więcej niż człowiek - cyborg. Także sporo
  • Odpowiedz