Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie ramę karbą MTB i zastanawiam się jaki amorek do 1.5k PLN do niego włożyć - polecicie coś? Skok 100mm, koło 29", oś 15x100, lagi min. 32mm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na razie mam dwie opcje - Suntour Axon RL-RC oraz Manitou Machete Comp.

#mtb #xc #rower

no, który no?

  • Suntour Axon RL-RC 29.4% (5)
  • Manitou Machete Comp 41.2% (7)
  • inny (komentarz) 29.4% (5)

Oddanych głosów: 17

  • 13
@globalbus: ja z kolei czytałem że suntoury są prostsze w serwisowaniu, działają OK i przy podobnej cenie co 'markowa' konkurencja - mają więcej możliwości. No i - Reby w 1.5k raczej nie da się wyrwać nowej na gwarancji :(
@dymel: z tym bym nie był taki pewny, jest po sezonie i to wszystko co się nie sprzedało, będzie na wyprzedażach. W zeszłym roku były przeceny np. na planetx. I na wysokość skoku nie patrz za bardzo, bo ten się reguluje podkładkami w sprężynie powietrznej (dodajesz lub wyjmujesz).
Chwilowo przeceniona jest Judy, ale bez manetki.
https://www.planetx.co.uk/i/q/FORSJUDY29RL120BTBLACK/rockshox-judy-gold-120mm-fork---29-15mm-thru-x-110mm-boost---black---tapered---crown-adjust
@globalbus: no ale to nie Reba o której mówiłeś ;) No i - to boost, więc każda kolejna podkładka (czy to pod sprężynę czy pod oś) zwiększa masę. Golenie 30mm - jestem ciężki [co się kłóci z wymaganiami, ale to ja płacę ( ͡º ͜ʖ͡º)] więc celuję w minimum 32mm.
@dymel: podkładki są z plastiku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wspominam, aby w czasie poszukiwania nie skupiać się na "tylko skok 100mm", bo to się łatwo zmienia. Wersja 120mm nie ma podkładki, a wersja 80mm ma dwie sztuki. Jak coś, to mam gdzieś cały woreczek tego.
@dymel: nie. Widelce pomiędzy wersjami skoku niczym się nie różnią, tylko ilością podkładek. Inną ilość powietrza się pompuje, by uzyskać ten sam SAG. Zwykle nalepka z "air guide" jest przygotowana z tabelką pod wszystkie możliwe kombinacje wysokości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@globalbus: @dymel: bzdura totalna, w starych Rebach rzeczywiście można było dać/wyjąć podkładki żeby zmienić skok, w nowych modelach wymagana jest zmiana całej sprężyny powietrznej na taką o innej długości.
Oprócz tego oczywiście że zmiana skoku wpłynie na geometrię. 20mm więcej skoku to mniej więcej o 1 stopień bardziej płaski kąt główki, a do tego podniesiony suport. Podobnie w drugą stronę.