Wpis z mikrobloga

WC było wiele, ale ten jest mój. I nigdy więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dałoby się ze 30 lat szybciej, ale chyba by mnie szlag jasny trafił jakbym chciał utrzymywać cały czas taki poziom koncentracji na micro. Jeszcze okazało się, że kiedyś z jakiegoś powodu wyłączyłem dodatek Mare Nostrum i nie mogłem kraść map. Samo to mi przysporzyło takiego bólu głowy przy wchłanianiu kolonizatorów, którego chyba nigdy nie zapomnę.
#eu4
źródło: comment_KErRhNotH8889J7ICoNExBDa9vkFoXgd.jpg
  • 17
@Drmscp: I żeby było zabawnie, to przez całą kampanię ani razu nawet się nie zawiązała koalicja przeciw mnie. Religious robi robotę + skupianie się na konkretnych regionach. Tak, nie mówię o wojnie, ale w ogóle o koalicji jako takiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MasterZiomaX: admin/diplo/humanist/offensive to jest podstawa i to niekoniecznie w takiej kolejności. W runie timi>mughals fajnie jest sobie dorzucić na początku religious dla deus vult, który do ~1690 będzie twoim głównym CB. Ktoś powie ok, ale jesteś sunni, pół świata jest sunni. No nie do końca. Na początku głównym kierunkiem natarcia będą Indie, później Chiny i Indochiny. Brak konieczności płacenia diplo przez większość wojen to jest komfort nie do przecenienia. Dodatkowo religious
@AntyNWOpl: Skupiaj się na jednym regionie. Ułatwia to bardzo zarządzanie AE. Z tego samego powodu wbrew temu, co sądzą niektórzy, nie chcesz żeby Ming implodował. Łatwiej o truce ze wszystkimi w regionie, jeśli przeciwników tam jest mniej, ale są więksi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na początku tylko Indie. Idealnie będzie jeśli przed absolutyzmem będziesz miał całe Indie, trochę Bengala zjedzonego i uwolnisz Deccana jako wasala, uprzednio wrzucając
@Drmscp po co uwalniac deccana? Ale chyba się domyalam. Bardziej mnie zastanawia jak to, po 10latach diplo anex za darmo? Nigdy się z tym nie spotkalem
@asenjo: misja w drzewku Mughali, uwalniając deccana dostajesz event, za który masz dodatkowe 10% admin efficiency. Diploanekt za darmo bo prowincje, które miał dostać wrzuciłem w state'y, więc to były również moje cory. Kosztowało to trochę admin many, ale dlatego rushowałem Indie, żeby zrobić to przed absolutyzmem bo jeszcze nie potrzebowałem tyle do blobowania.