Wpis z mikrobloga

@Oszaty: niemiecki chyba ma bardziej złożoną gramatykę i jest brzydki, za to francuski ma #!$%@?ą wymowę i pisownię. Rosyjskiego się spróbuj uczyć, jak ogarniesz alfabet to już z górki, a jest mega przydatny.
  • Odpowiedz
@Oszaty: ja uczyłem się francuskiego (bez podtekstów) i nie jest trudny, szybko wchodzi, chociaż zatrzymałem się na podstawach. Na pewno dasz radę.
  • Odpowiedz
@Oszaty: Trzeba mieć w sobie dużo samodyscypliny, ja mam kurs rosyjskiego na kompie, to tylko do 2 lekcji dobrnąłem, jak zaczęło się robić skomplikowanie, to dałem sobie spokój :)
  • Odpowiedz
@Oszaty: ja zaczynałem się uczyć w wieku 22 lat hiszpańskiego, a teraz będę podchodził do certyfikatu na C2. A który język z tych dwóch? Proste, który Ci się bardziej podoba ;) nauka języka powinna być przyjemnością :D
  • Odpowiedz
@Oszaty: po 3 lata każdego z nich się uczyłem i powiem ci tak o ile z niemieckiego coś jeszcze kojarzę, mógłbym sobie przypomnieć i nawet zastanawiałem się czy matury z niemca nie zdawać to o tyle z francuskiego przez trzy lata niczego się nie nauczyłem, nie wiem czy to ta wymowa czy wrodzona niechęć no ale po prostu ni #!$%@?, niemiecki moim zdaniem łatwiejszy no i ogólnie mniejszy burdel w
  • Odpowiedz
@Oszaty: niemiecki jest dość prosty. uczyłem się pół roku na studiach z beznadziejną grupą i rozumiem sporo. z mówieniem oczywiście gorzej, ale to wina beznadziejnej grupy :)
  • Odpowiedz
@Oszaty: od siebie jeszcze dodam że uczyłem się w szkole niemieckiego łącznie 10 lat i jedyne co teraz umiem to przedstawić się, zapytać o drogę i zamówić jedzenie w knajpie. A, i jeszcze instrukcję obsługi do Volkswagena mogę czytać w oryginale. ;)
  • Odpowiedz