Wpis z mikrobloga

Halko mirki i mirabelki co zajmuja sie #produkcjamuzyki mam bardzo pilne pytanie. Otoz mam kawalek zrobiony z raperem z UK ktory ogarnal jeszcze rapera z USA na zwrotke. Mieszkam w Polsce i w ogole to nieletni jestem wiec przypal troche ale potrzebuje jakiejs organizacji ktora zbiera i placi artystom pieniadze po wystawieniu ich muzyki na streamingi. Do zaiksu to ja sie nawet pakowac nie chce bo zabieraja 70% pieniedzy dla siebie i bym dostal tylko 30% z moich przychodow wiec no sory ale nie XD. Patrzylem na BMI ale trzeba miec konto bankowe w USA :/. Jesli chodzi o ASCAP to musza miec zgode rodzica lub opiekuna prawnego na papierze i tez sa z USA. Zostaje mi chyba PRS z UK? Cos ktos doradzi?
#muzyka #rap #hiphop #robieniemuzyki #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #usa #ameryka #uk #anglia #ascap #bmi #prs #rnb #rock #jazz #pieniadze #zaiks #zaikscwel #zaikscwele #polska ##!$%@?
  • 11
  • Odpowiedz
@krul_goblinuw: wiem ze oni nie wystawiaja tylko zbieraliby pieniadze z muzyki ktora raper z uk wystawia przez distrokid albo cos tam innego, w kazdym razie pieniadze ze streamingow ida do prsu ktory wysyla to do zaiksu i potem idzie to do artysty
  • Odpowiedz
@mnich88: jesteś niepełnoletni i już Ci kasa w głowie, już nawet dałbym to do zaiksu i każdy zarobek z tego potraktował jako bonus, a tak jak już wrzucisz może chociaż ktoś dowie się o Twoim istnieniu :D no chyba że jesteś mega kozakiem i te goscinki to też kozacy dzięki którym wiesz że zarobisz hajs
  • Odpowiedz
@kajzer95: co z tego ze jestem niepelnoletni i juz mi kasa w glowie? Hajs nie jest glownym wyznacznikiem tego ze robie muzyke. Raperzy maja troche duze zasiegi wiec gituwa.
  • Odpowiedz
@mnich88: zaiks i tak będzie zbierał kasę z tego co dzieje się w Polsce i będzie to przekazywał do ascapu, a ten weźmie sobie najpierw swój udział. W drugą stronę tak samo. Organizacje mają podpisane umowy ze sobą, każda zbiera u siebie i przekazuje gdzie trzeba.
  • Odpowiedz