Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Poradnik Autostopowicza, odc. kolejny

Pamiętajcie, będąc w Grecji od centrum na północ (a szczególnie w Macedonii), nie jedziecie do Macedonii. Ani do Macedonii Północnej.
- Takiego kraju nie ma - dowiecie się od każdego Greka.
Jedziecie do Skopje/Skopja, gdzie mieszkają "Skopianie" (Skopians, mocno obraźliwe określenie Północnomacedończyków)

Chyba, że chcecie wysłuchać godzinnego monologu na temat greckości Macedonii i dowiedzieć się, co nieco z ichniejszej perspektywy to polecam leciutko polemizować z Grekami. Ale nie za mocno, nie chcecie zostać na środku autostrady w 37-stopniowym upale.

#autostop #grecja #macedonia #macedoniapolnocna #poradnikautostopowicza
  • 8
@Piz-dur: xD. ale za to na luzie z macedończykami czy serbami można cisnąć łacha z greków i mówić, że to debile, to już zacieśnia więzi, co? sam tak robiłem po tym jak wyjechałem z tego kraju 3 świata grecji

serio jakiś grek złapał ból dupy i cię z auta wywalił? xD
@yahoomlody: Prawie, gość był dość wrażliwy :P Oni są na tym punkcie #!$%@? jacyś xD Szybko się nauczyłem, że należy słuchać na zasadzie "acha, to ciekawe, nie wiedziałem", wtedy można okazać podprogową bekę dla ich wielkiej historii (no jak to, nie znasz Starożytnej Grecji????) xD
Ogólnie to mi się Grecja bardzo (z naciskiem na 'bardzo') podobała! Wróciłbym tam na dwa miesiące minimum.

Tylko te grupki dużych psów takiej nie za przyjemne
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ra_s: XD Pieknie xD
@factoryoffaith_: E, było spoko, przynajmniej sie mie nudzilismy xD Najlepsze bylo, jak powoedzieli, ze jada do Skopje (my szczesliwi, ze od razu z Grecji do stolicy dojedziemy!), po czym zatrzymali sie na pierwszej staccji benzynowej w Macedonii i nas wysadzili, bo oni tylko fajki j benzyne przyjechali kupic i wracaja do siebie xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yahoomlody: Ciekawe bylo, ze w Macedonii tez bylo duzo bezpanskich psow, tylko wszystkie mialy jakies identyfikatory, plakietki na szyi. Z trgo, co mowili tubylcy, to oni lubia bezoanskie psy, karmia je itd.
@Piz-dur: to nie jest takie hehehe. Jak podróżujesz to rob to bez obrażania innych osób. To jakby jechać przez Ukrainę i mówić Ukraińcom że jedziesz do Rosji na Krym czy coś. Dla nich to ważny temat i tyle.
Tak samo jak nie chcemy żeby ktoś nam w kraju robił burdel, nie róbmy go sami.