Wpis z mikrobloga

  • 195
Panie i Panowie, przypominam że zawsze trzeba rozważyć plusy i minusy danej kwestii zanim wyrobi się swoją opinię. Dlatego też rozważmy przypadek podniesienia płacy minimalnej do 4k
Minusy:
-inflacja
-upadek mniejszych przedsiębiorstw
-masowe zwolnienia pracowników
-ludzie stracą dużą część swoich oszczędności życia jeżeli nie zdecydują się przewalutować pieniędzy
Plusy:
-Szybciej się będzie zbierać punkty w żabce gdzie 1zl to 4pkt
#bekazpisu #polityka
  • 9
@rrdzony Z tego co mi wiadomo to gdy duża część obywateli dostanie w krótkim odstępie czasu dużą ilość pieniędzy i gospodarka Polski nie będzie w stanie wyrobić z zaspokojeniem potrzeb na dobra konsumpcyjne to ludzie zaczną tą masę pieniędzy wydawać za granicą co automatycznie będzie powodować spadek wartości naszego pieniądza. Możesz sobie przeanalizować jak rozdawanie pieniędzy się kończy. Jest dużo statystyk z Rumuni, Wenezueli czy nawet Polski kilkadziesiąt lat temu. Jeżeli się
@V3ntu: zawsze sądziłem, że inflacja występuje głównie przy dodruku pieniądza. Podobne do twoich prognozy były przy wprowadzeniu 500+. Rzeczywiście, ludzie zaczęli wydawać pieniądze, sam musiałem kilka miesięcy na ekipę remontową czekać, bo takie mieli wtedy obłożenie. Nie spowodowało to jednak inflacji
@rrdzony No tak, takie coś nie spowoduje inflacji, lecz gdy ty masz czas by poczekać na ekipę remontową ktoś może wynająć specjalistę za granicy bo mu się śpieszy co już spowoduje inflację.