Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!
Do keto klasyków podchodzę jak pies do jeża, a do tego chlebka zbierałam się latami XD
Na szczęście okazał się być całkiem spoko. Ofc to nie jest chleb, który śni się po nocach i marzę o tym, żeby zjeść jego kromkę z samym masłem i solą.
Ale jest neutralny w smaku i świetnie sprawdzi się w podróży czy do lunchboxa :)

Bazyliowy chlebek oopsie

3 jajka L
100g seria kremowego
1/2 łyżki babki jajowatej
Świeża bazylią
Sól, pomidory z czosnkiem (przyprawa)

Oddzielić białka od żółtek.
Białka ubić na sztywną pianę ze szczyptą soli.
Żółtka wymieszać z serkiem, posiekaną bazylią i przyprawą pomidorową.
Stopniowo dodać pianę z białek do żółtek ( ja najpierw dodaję 1/2, mieszam, potem resztę ), delikatnie wymieszać.
Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, łyżką wykładać 6-8 okrągłych placuszków ( albo wylać całość do blaszki o wymiarach ok 23-23cm).
Opcjonalnie oprószyć ziołami/pomidorami.
Piec na złoty kolor w piekarniku rozgrzanym do 180°C przez 20
minut
MAKRO: 468kcal 26B 38T 4W

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw #mirkoprzepisy
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko! 
Do keto klasyków podchodzę jak pies do jeża, a do teg...

źródło: comment_QVTThjF2pRwOzbOnGz5XTEoo7sU7uSX5.jpg

Pobierz
  • 22
ketomania.eu


@mitchumi: @chixi jeno pamiętaj że to na białku m.in. sojowym - idzie to wyczuć i niektórzy mają po tym wiater ;) Niemniej to jest najlepszy substytut chleba jaki próbowaliśmy i raz w tygodniu takie bagiete opierdzielam
@chixi: a jakie zapiekanki z tego wychodzo :D (i jakby co, to nie mam nic a nic wspólnego z tą stroną :) po prostu to bardzo dobry produkt IMO - chyba, że kłamią w sprawie węgla)
@BarkaMleczna za dobrym pieczywem tak :) ja uwielbiam dobre jedzenie, nie zadowalają mnie słabe zamienniki. Z resztą też u mnie chyba widać bo mało robię "odpowiedników" normalnych dań - te wszystkie pseudo leniwe i itp to dla mnie strata czasu i produktów.
Keto bułki, którymi zachwyca się masa ludzi dla mnie są nie do przełknięcia ¯_(ツ)_/¯
@chixi: tzn. jesteśmy chyba po tej samej stronie, bo u mnie w domu zawsze kładło się nacisk na jakość jedzenia i mama robiła większość rzeczy sama. Ja też uwielbiałam świeże pieczywo z masłem i pomidorem, ale po rezygnacji i adaptacji jakoś zupełnie o tym nie myślę. Za to brakuje mi czasami ciasta francuskiego i tego typu rzeczy. Keto bułek jeszcze nie jadłam,ale też jestem sceptycznie nastawiona. Wychodzi mi keto chlebek revy