Wpis z mikrobloga

@spidero: NIe wiem czy mnie to jara czy nie, bo nie programowalem. Cos troche na studiach mialem, cos za 'mlodu' sie interesowalem, ale z czasem studia, praca itd i przeszlo, ale bedac szczerym blizej mi do IT niz mechaniki, tak sie wydaje ;)
  • Odpowiedz
@spidero:
Już nie róbmy z tego jakiejś wiedzy tajemnej i tylko dla pasjonatów. Nie będzie się najlepszym, ale zwyczajnym jak najbardziej. Sam mamy chyba 5 pasji większych niż to, a jakoś daję radę.
  • Odpowiedz
@jtomek1: Nie ma już miejsca dla juniorów, szczególnie w Javie, taki genialny pomysł jak Ty miało już setki ludzi na wykopie, tylko wtedy jeszcze był początek boomu na programowanie.
  • Odpowiedz
Jakis czas temu zaczalem sobie ogarniac #html i #css (tak, wiem to nie sa jezyki programowania) pomyslalem teraz o JAVA, ale nie wiem czy to dobry pomysl ... Czy moze jakis inny jezyk wybrac, gdzie szybciej znajde prace? :)
  • Odpowiedz
A jak jest w innych krajach z Javą? Dobrze mówię po angielsku, czasem lepiej niż po Polsku w sumie. Są kraje z deficytem?
  • Odpowiedz
@3k1m: @jtomek1 Nie ma już deficytu na młodych programistów. Deficyt jest na wykwalifikowanych, samodzielnych specjalistów którzy zapoznają się z projektem i lecą z robotą, a nie z młodzikami, których trzeba pilnować, uczyć (tracić czas innych programistów), sprawdzać kod i często trafiać na kogoś, kto się nie nadaje bo przychodzi skuszony wizją wysokich zarobków.

Obecnie HR woli podkradać midów / seniorów z innych firm, zaproponować lepsze warunki i lecieć z robotą.
  • Odpowiedz
@r3solver: o to to. Dewaluacja pojęcia junior już nastąpiła całkowicie. Teraz junior jest do roku doświadczenia i nikt nie chce go zatrudnić. Za to powyżej roku (czyli w sumie dawny junior ledwo co) już chętnie biorą, jako regularów.
  • Odpowiedz
@r3solver: @Przegrywek123: Okej, czyli moze nie ma sensu sie w to pakowac, moze lepiej rozwijac sie na swoim stanowisku, ale w inne firmie. A w firmach IT sa Project Manager? Bo aktualnie szkolę się w tym temacie i gdzies po cichu mam nadzieje ze sie uda z tym :)
  • Odpowiedz
Czy moze jakis inny jezyk wybrac, gdzie szybciej znajde prace? :)


@jtomek1: Najszybciej to pewnie w Biedronce, bo brutalna prawda jest taka, że dojście do poziomu #programista15k nie jest dla wszystkich programistów, a tym najbardziej zdeterminowanym i tak zajmie to minimum 5 lat od pierwszego HelloWorlda albo nawet stażu w komercyjnym projekcie, a to i tak przy odrobinie szczęścia. Tak długi horyzont czasowy podpowiada, że gorące dzisiaj technologie mogą już sporo
  • Odpowiedz
@3k1m: Dla mnie to oznacza że dzieci które poznają już wszystkie literki, będą pisały swoje pierwsze programy, a co bardziej ogarnięci rodzice będą je kierunkować na rynek IT, aby przy rekrutacji do swojej pierwszej pracy kosiły innych jednym palcem.
  • Odpowiedz
@r3solver: Aktualnie robie z tego podyplomowke, obawiam sie ze bedzie ciezko znalezc po tym bez doswiadczenia, same studia to za malo. Pytanie czy aby zostac PM w branzy IT trzeba znac jezyki programowania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz