Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ehh, przyszła wypłata i humor zepsuty..
Jest to moja pierwsza praca w informatyce, świeżo po technikum informatycznym i przed studiami zaocznymi.
Wsparcie lokalne, nic szczególnego, bo po samym technikum nie byłbym w stanie znaleźć nic innego na moim zadupiu..

Zapierdzielam nom stop, muszę ogarniać pełno rzeczy, gdzie niektóre nie są ze sobą powiązane.. instalacje systemów, montaż sprzętu komputerowego, wymiana tonerów, czyszczenie komputerów, przenoszenie sprzętu, nadawanie uprawnień, pomoc zdalna, pomoc bezpośrednio u użytkownika i jeszcze więcej, po prostu inni dzwonią do mnie a ja muszę to ogarnąć, gdybym miał to w die to raczej za długo by to nie pociągnęło

Uczę się w wolnym czasie Javy, ale dopiero co ogarniam podstawy, więc znalezienie w tym pracy będzie dla mnie prawie niemożliwe.. Będę miał możliwość zmieniania stanowiska na "programistę" ale z tą samą stawką co mam teraz, więc.. lipa

Gdybym teraz w wieku 20 lat chciał przejść na swoje, to nie byłoby kolorowo, po prostu bardzo skromnie i od wypłaty do wypłaty, nie pozwalając sobie na nic więcej.

Chyba niepotrzebnie wybierałem ten kierunek mieszkając na zadupiu. 
Zrobię prawko C+E, pójdę w transport albo nawet na produkcję i przynajmniej na tym będę w stanie więcej zarobić.
Teraz zarabiam najmniej spośród wszystkich pracowników firmy.. Już nawet na ochronie, gdzie tylko siedzą i pilnują wejścia, z tego co się orientuję zarabiają więcej...
Albo wypierdzielę za granicę i tyle...

Jak już humor miałem zepsuty to teraz jeszcze bardziej, jap
**ole... nie mam już sił przez to jak można wykorzystywać młodego pracownika
#zarobki #praca #pracbaza #informatyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ehh, przyszła wypłata i humor zepsu...
źródło: comment_QCxsL7SEtPbb07vdxOEIlX4WBuYjXqWm.jpg
  • 70
OP: Boli mnie to, gdzie to ja w technikum miałem największe ambicje odnośnie rozwoju w IT, a gdy teraz przyszło co do czego to również zarabiam najmniej spośród mojej starej klasy. Najmniej ambitne osoby, które ledwo co przechodziły z klasy do klasy teraz zarabiają na produkcji po 5tys netto lub powyżej 6k w transporcie międzynarodowym.
Oczywiście nie odbierzcie tego źle, sam się cieszę, że im się powiodło.

Ale jestem nie zadowolony
Czuje się trochę jakby ktoś mi napluł w twarz, bo robię to samo co inni w moim zespole, ale tylko przez to, że jestem młody to zarabiam mniej.. Ja gdzie jestem po kierunku informatycznym zarabiam tyle, a inny po humanie gdzie nie ogarnia podstawowych rzeczy i ciągle muszę mu pokazywać jak co robić, dostaje na rękę ponad 3k, chyba tylko przez to, że jest starszy i bardziej potrafi postawić na swoim.


@
Boli mnie to, gdzie to ja w technikum miałem największe ambicje odnośnie rozwoju w IT, a gdy teraz przyszło co do czego to również zarabiam najmniej spośród mojej starej klasy. Najmniej ambitne osoby, które ledwo co przechodziły z klasy do klasy teraz zarabiają na produkcji po 5tys netto lub powyżej 6k w transporcie międzynarodowym.

Oczywiście nie odbierzcie tego źle, sam się cieszę, że im się powiodło.


@AnonimoweMirkoWyznania: Życie. Też miałem osoby
Pobierz matwes - > Boli mnie to, gdzie to ja w technikum miałem największe ambicje odnośnie r...
źródło: comment_ttwVGLN1DCTwu73SwOalOrLk23A6mBtk.jpg
@AnonimoweMirkoWyznania

instalacje systemów, montaż sprzętu komputerowego, wymiana tonerów, czyszczenie komputerów, przenoszenie sprzętu,

To jest it-cieć, nic więcej. Jak masz zero odpowiedzialności ponad to, że grażce nie wydrukuje drukarka, to tak to wygląda. Ogarnij zarządzanie serwerami, bazy danych, idź w administratorkę, ale czymś więcej niż siecią 4 urządzeń na domowym routerze od UPC/Netii, to będziesz miał z tego kasę.
Albo ogarnij sobie kilka firm- jak dobrze im wszystko poustawiasz, to przy miesiecznych platnosciach
jeśli chodzi o programowanie to spodziewaj się podwyżek średnio ok. 2k co roku przez najbliższe 6 lat, potem zwolni ale i tak w tej branży jest lepiej niż np. u lekarzy, ci to dopiero mają okres 'kocenia' nim zaczną solidnie zarabiać
BiałaKreatura: XDDDD zarabiasz tyle ile 10 latek szkop zbierając maliny u sąsiada Hansa. Do tego się #!$%@? jak prosię. Dlaczego wy nie macie do siebie szacunku? Dlaczego z umiejętnościami z którymi w UK zarabiasz 3 tysiące funtów #!$%@? jak koń wyścigowy za 500 euro? Polska jest CHORA #!$%@?. A no ale zapomniałem #!$%@?ć trzeba no tak. Zrób coś z tym, nie bądź #!$%@? murzynem.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua