Wpis z mikrobloga

Miarki z #budownictwo i #elektryka Mam końcówkę przebudowy elektryki w domu. Jestem teraz na etapie szukania agregatu do alternatywnego zasilania domu. Coś macie? Czegoś używacie? Instalacja jest w 80% nowa Do zasilenia było by przede wszystkim oswietlenie/i lodówka Co będzie na UPS. Jakiego ropniaka szukać?
  • 10
@LostHighway no właśnie żeby móc źródło podpisać musisz mieć automatykę, która w tym momencie odłączy od sieci. Musi być zgoda. UPS jest "odbiornikiem" dla sieci, ale agregat już źródłem. Chyba, że osobą instalacje byś miał i SZR przy takiej lodówce.
@Dzyszla: nie koniecznie. Wystarczy że zrobi na wejściu WLZ rozłącznik, obok rozłącznik pod agregat który będzie sparował wejście z agregatu, np jakies gniazdo siłowe. W razie zaniku odpala agregat, rozłącza wlz i załącza agregat. Nic więcej nie potrzeba.
@Sckb ale trzeba jednak chyba odbiór z zakładu. Tak samo jak fotowoltaiki - po to też robią rozwiązania, że po zaniku zasilania nie ma też z paneli zasilania, żeby nie trzeba automatyki odłączającej od sieci przy wejściu.
@Dzyszla: ale odbiór czego? Jak przerabia instalacje to odbiór mu nie potrzeby. A dołożenie jednego rozłącznika, gniazda i kilku kabelków to nie więcej niż 2h roboty.
To nie ma być agregat z silnika od stara startujący przy zaniku zasilania w przeciągu 0.001s, który będzie zasilał pół osiedla...
@Sckb chodzi o to, że każdy punkt zasilający sieć - w tym agregaty - muszą posiadać wyłącznik i dodatkowo odłącznik albo nawet rozłącznik dostępny z zewnątrz. Chodzi o to, że jak na sieci będą prace, żeby nikogo nie poraziło - muszą mieć możliwość zapewnienia bezpieczeństwa.