Wpis z mikrobloga

Czy aby na pewno? Nie lepiej energię i uwagę traconą na walkę z niby "wykluczeniem" przekierować na rozwój technologii, zatrzymanie suszy i ograniczenie wytwarzania śmieci, szczególnie tych plastikowych?


@mroznykasztan: Tak można by mówić o każdym skoku kulturowym człowieka.

"Po co walczyć w PRL o demokrację, nie lepiej przeznaczyć ją na jeszcze lepsze wykonanie planu 5-letniego"?

Codziennie korzystacie z praw i wolności jakie wywalczyli wam aktywiści społeczni sprzed laty by teraz zgrywać
  • Odpowiedz
@rzep: A jakie postępy uczyniono w stosunku do cywilizacji i człowieka homogenicznego w ciągu ostatnich tysiącleci? Wynalazki znam, ale na co mi ? właśnie nie wiem co?
  • Odpowiedz
Czy Ty porównałeś właśnie walkę z ustrojem komunistycznym z walką o dodatkowe prawa dla mniejszości seksualnych? Grubo.


@mroznykasztan: A dlaczego niby bym nie miał? To i to była walką o prawa. Tak samo jak walka o prawo głosu czy uczęszczania do szkół dla kobiet, walka o równość wobec prawa, o zniesienie niewolnictwa. Nie każda miała tą samą wagę, ale zasada była identyczna.

Przypominam, że wg. logiki przedmówców to nie był
  • Odpowiedz
zywiście, że jest to postęp. Tak samo jak postępem jest to, że np. posiadasz prawo głosu, a krajem nie rządzi despota, który może Cię wrzucić do więzienia wg. własnego widzimisię.


@rzep: Ale człowieku czy ty nie widzisz że osoby LGBT są to osoby chore psychicznie? WHO uznawała przez dłuższy czas Homo za zaburzenie psychiczne.
  • Odpowiedz
Ale człowieku czy ty nie widzisz że osoby LGBT są to osoby chore psychicznie? WHO uznawała przez dłuższy czas Homo za zaburzenie psychiczne.


@rkowal1980: Leworęczność uznawano za oznakę szatana, a pioruny za gniew bogów. Co z tego?

Homoseksualizm został zbadany i na podstawie badań został usunięty z listy chorób.

Więc nie, osoby homoseksualne nie są chore psychiczne.
  • Odpowiedz
@rzep: Jasne badanie na 60 osobnikach (30hetero i 30 homo) dało efekt że nie są psychicznie dotknięci? To jak bym czytał posiedzenie soboru watykańskiego i słuchał co tam kardynałowie uznają za grzech. Taka jest wartość tych badań. Pamiętaj jedno mózg ludzki (a właściwie umysł niezbadany)
  • Odpowiedz
@rkowal1980: Badań na ten temat miałeś wiele i psychologowie na ich podstawie zdecydowali się usunąć homoseksualizm z listy chorób.

Może ty przedstaw badania na podstawie których wpisano go w ogóle na tą listę?

Przypomnę również, że od tamtego czasu badań nad seksualnością człowieka przeprowadzono tysiące i żadne z nich nie sprawiło, że homoseksualizm znowu miałby zostać uznany za chorobę psychiczną.
  • Odpowiedz
jaki zamiast homo stał tam ktokolwiek inny to świat by szedł tak samo do przodu


@stan-tookie-1: Nie, nie szedłby, Akceptacja dla osób LGBT rośnie - i o tym jest wpis. Jak już pisałem wyżej - kiedyś kobieta na stanowisku premiera czy prezydenta byłaby nie do pomyślenia, teraz jest to normalne.

Stało się to dzięki postępowi w naszym postrzeganiu ludzi.
  • Odpowiedz
@rzep: Dzięki, ale twórca artykułu pisze, że tak było i nie podaje swoich źródeł(na Frondzie jest tylko Etnografia Lubelszczyzny). Na tej samej zasadzie ja napiszę, że w średniowieczu każdy trzymał kał w szafie, nie podam źródeł i inni będą się na mnie powoływać.

Piszę o tym, bo już kiedyś zaciekawiła mnie ta kwestia, szukałem jakiegoś źródła i jedyne co można znaleźć to "tak było". Nie ma natomiast żadnych dowodów i wygląda
  • Odpowiedz
@rzep: Powiedz że żyjemy w tym samym świecie? Powiem tak, lobby w hollyłód silne jest, zazwyczaj nie wierzę w teorie spiskowe, ale psychiatria nie ma żadnych fizycznych dowodów na chorobę psychiczną, to jest tylko i wyłącznie opinia danej osoby (psychiatry) nie można tego zweryfikować żadnym urządzeniem, to jest tylko opinia!
  • Odpowiedz