Wpis z mikrobloga

Musicie zdać sobie sprawę, że #konfederacja jest jedyną ogólnopolską partią wolnorynkową w Polsce, która zebrała podpisy w całym kraju. PO licytuje się na socjalizm z PiS, PiS realnie wprowadza socjalizm, Lewica to lewica, PSL obieca wszystko, że utrzymać koryto. Jest 5 opcji, 4 to socjaliści, głosując na nich Polska będzie się staczać w otchłań. Dziekuję za uwagę.
#polityka #4konserwy #neuropa
  • 38
@grim_fandango: I jeśli się uda wejść do sejmu, to zapewne samym wolnorynkowym idealistom, bo na listach nie występuje żadna skrzywiono światopoglądowo szuria, która w imię swoich niekiedy chorych poglądów jest w stanie sprzedać duszę diabłu?

Nie ma też żadnego karierowicza, który widząc tonący konfederacyjny statek nie skorzysta z opcji przejścia do obozu władzy, względnie utworzenia jakiegoś koła poselskiego będącego satelitą ww. obozu? Nie wspominając o tym, że miejsca w państwowych spółeczkach
@grim_fandango: Gdyby Konfederacja bardzo jasno zadeklarowała, że nigdy nie wejdą w koalicję z PIS, nigdy nie będą wspierać PIS, ani nigdy żaden ich poseł nie przejdzie do PIS, to jeszcze bym się zastanawiał. Nawet mógłbym przymknąć oko na ich totalnie antynaukowe podejście do szczepień, klimatu, homoseksualizmu, edukacji seksualnej.

Ale takiej deklaracji nie było i mam spore obawy, że Konfederacja weszłaby w mniej lub bardziej oficjalną koalicję z PIS. Nie mógłbym spojrzeć
Ja wiem, że lewicowcy będą się zapierać rękami i nogami przed głosem na Konfederacje, ale możesz mi powiedzieć, które to postulaty Konfederacji sa o wiele gorsze, od "pryszcza" 500+ czy minimalnej 4k?


@joyko: minimalna 4k to fatalny pomysł, ale jest to obietnica wyborcza tylko jednej partii, a z drugiej strony masz partię, która obiecuje zniesienie minimalnej albo ustanowienie jej na jakimś śmiesznym poziomie, co też jest fatalnym pomysłem. To nie działa
@slapdash: Wszystkie kwestią wyniku. Decydujące jest wotum zaufania dla rządu jeśli PiS nie dostanie większości.
Albo wtedy poprą, albo nie będą potrzebni.

Inna kwestia że jeśli wejdą to prawdopodobnie aktualna opozycja razem z Lewicą też nie dadzą rady bez nich niczego stworzyć, więc może tam się dokoptują do jakiegoś technicznego rządu nie zdradzając wyborców.
@grim_fandango: Wolność przez zamordyzm, wiedza dzięki ignorancji, epidemia dla wszystkich po równo, darmowe czapeczki ze sreberka przeciw morderczej, żydowskiej 5g, Jezus królem Polski + wincyj pieniążków dla czarnych, więzienie dla gejów.
Czyli AUTENTYCZNA WOLNOŚĆ. Lepszej #!$%@? sobie nie wyobrażam xddddd
Szur szur.
@Dpdp: watpie czy wyborcy Brauna i Korwina nie poczuja sie zdradzeni jesli wejda oni w uklad z PO i lewica :)
Przystawka Pisu to max na co ich stac. A jak jeszcze prezes zaneci leszcze jakims wiceministerstwem to juz w ogole.
@Dpdp: tego sie nie da ograniczyc. Kazdy kto sprobuje straci wladze, i to w najlepszym razie. W najgorszym zycie :)
Katastrofa juz sie wydarzyla. Trzeba ja przetrwac i doczekac do momentu gdy to 500zl bedzie gowno warte.
@grim_fandango oj boli was ta konfederacja, że udało im się pozbierać podpisy.

Jak zawsze przed wyborami był tu spam kucy popierających krula, tak teraz widzę tylko ostre mniej lub bardziej sensowne oczernianie i wyśmiewanie.

Coś musi być na rzeczy, że aż taka gruba akcja przeciw konfederacji się dzieje.
Poza tym masz jeszcze takie fatalne pomysły, jak:

- zniesienie dochodowego

- ujednolicenie VATu

@waro: xD
Ekonomiści to idioci, ty wiesz lepiej.

A co do smogu - Korwin jako jedyny daje nadzieje na (przynajmniej częściowe) rozwiązanie problemu.
Cała reszta już rządziła i gówno zrobiła.