Wpis z mikrobloga

@Polasz: Ale pamiętajcie wszyscy to PO podniosła VAT, nie PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PiS tylko swoją większością sejmową przegłosował nowelizację ustawy o VAT w której podniósł składkę z 22% do 23%.

Ustawa PO wprowadzała ramy czasowe tej podwyżki, na początku na 3 lata, potem na kolejne 2 aż do 31.12.2015. Nie ma tu mowy o jakimś "utrzymaniu" tak można na chłopski rozum powiedzieć ale legislacja tak
@Greg36: @adibor: @Tasde: nawet o tym nie mówcie, jak tłumaczyłem wszystkim wokoło (tu na Wykopie zresztą też), że PiS podwyższyło VAT z 22% do 23% to jechali po mnie jak po psie, bo hurr durr, peło podwyższyło, PiS po prostu to utrzymuje, a nie podwyższa (bo według nich podwyżka by była na np. 24%). Na nic się zdały tłumaczenia, że efektywnie w 2019-2022 podwyższyli VAT z 22% do 23%.
@Polasz: własnie wczoraj jakiś poseł z PiS wciskał kit w Polsacie, ze to PO/PSL podniosło ten VAT a oni by chcieli obniżyć, ale to nie takie proste i dopiero teraz jako rząd rozważny uregulowali moment obniżenia tego podatku (jesli wzrost gospodarczy i inne współczynniki będą wysokie) z automatu po 3 kolejnych latach !!
Ręce mi opadły bo suweren w to wierzy. Zły Tusk podniósł VAT do 23% a dobry Kaczyński przez
i to utrzymania aktywnego, bo zaraz tu pewnie któryś przyleci i powie, że to peło wprowadziło, a pis nie zrobił nic. A to nieprawda, bo gdyby pis nie zrobił nowelizacji, to w tym roku mielibyśmy powrót do 22%.

@adibor: Co więcej - PiS przed poprzednimi wyborami obiecywał, że przywróci 22% xD
@qdlatyxes: No, na pewno lepsze to, niż podnoszenie podatków, mówienie że się ich nie podnosi a wszystko drożeje przez opozycję, która od 4 lat nie rządzi krajem.
@TheFlash: No, jest jeszcze SLD i PSL. Wskaż w takim razie inną partię, na którą można zagłosować.
Od razu ci podpowiem, że w poprzednich wyborach oprócz starych molochów czy wykolejeńców nie było nikogo, kto miałby fizyczną możliwość wygrania wyborów czy wprowadzenia chociażby realnej
@Polasz: zaskakujące, że mimo wszystko wykopków dzielimy na:
- zagłosuje na PiS lub PO bo som mimo wszystko dobrzy
- nie ma na kogo głosować a nie zagłosuje na nikogo nowego bo w nieznanym mi źródle przeczytałem, że jeden z ich członków to antyszczepionkowy (lub wstaw dowolne) świr jest w ich składzie a to jest gorsze niż 100% świrów w składzie PiSu.