Wpis z mikrobloga

Ostatnio niesamowicie podobają mi się buldogi francuskie. Zarówno pod względem wyglądu, wielkości, jak i charakteru. Tylko jest jeden problem - naczytałem się, że psy tej rasy nie dość, że mają mnóstwo problemów zdrowotnych, to w dodatku różne stowarzyszenia odradzają ich kupowanie, ponieważ te psy po prostu cierpią i nie powinno ich się hodowlanie rozmnażać.

Jaka jest opinia wykopu na temat tych słodziutkich, malutkich inwalidów?
#psy #pies #zwierzaczki
sing - Ostatnio niesamowicie podobają mi się buldogi francuskie. Zarówno pod względem...

źródło: comment_VgbYZ1nq8DJpbiekssxEDkM0VlAWXlZX.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 5
@sing Cóż jako specjalista się wypowiem - buldogi mają gigantyczne problemy zdrowotne - od problemów z oddychaniem, przez ryzyko wystąpienia paraliżu z powodu nieprawidłowej budowy kręgów, po wypadające gruczoły trzeciej powieki.

To są przekochane psy, ale fakt jest taki, że okrutnie się męczą.
  • Odpowiedz
@LirojMerlin:

Dysplazja stawu biodrowego dotyka 72% buldogów angielskich według Orthopedic Foundation for Animals. Jest to pierwsza ze 173 przebadanych ras, która najczęściej zapada na tę chorobę


Jeszcze gorzej.

#!$%@? mać, ja chyba zostanę jakimś Chrystusem psowatych i wezmę kundla ze schroniska. Po #!$%@? ci debile hodują zwierzęta, które później cierpią, #!$%@?.
  • Odpowiedz
Po #!$%@? ci debile hodują zwierzęta, które później cierpią, #!$%@?.


@sing: wybierz rasę najmniej zmodyfikowaną i znajdź pasjonata, problem solved. Pytanie co w charakterze buldoga francuskiego jest dla Ciebie takie urzekające, że akurat to na tę rasę padło.
  • Odpowiedz
@matra: wielu sąsiadów posiada te psy i są to najinteligentniejsze i najspokojniejsze małe psy jakie widziałem. Do tej pory wszystko co małe kojarzyło mi się z hałaśliwym, głupim psem, nawet jak wiedziałem, że właściciel próbował wszystkiego, żeby dobrze go wychować, dlatego wolałem koty.
  • Odpowiedz
@jeloo: Z dobrych hodowli też mają takie problemy? Hodowla powinna polegać na tym żeby eliminować takie przypadki. (nie że psy bezpośrednio, tylko rozmnażać te zdrowe ofc)

@sing: W schronisku znajdziesz sporo psów w typie jakiejś rasy, ale buldogów raczej nie, są też takie nie przypominające niczego ale na swój sposób ładne i niepowtarzalne, albo turbo kundle mające cudowny charakter. Zawsze możesz iść z psem ze schroniska na spacer, raz drugi,
  • Odpowiedz
  • 3
@albertbranka To są problemy rasy związane z takim a nie innym wyglądem. Te psy mają masę problemów, chociaż oddychanie jest najpoważniejszym - jest to związane ze zbyt krótkim pyskiem, z tego co pamiętam nieprawidłowo wykształcają się przegrody. Pomaga operacja - ale to na start trzeba psa ciąć. Wypadające powieki też związane są z budową czaszki. Nieodpowiednio wykształcone są również kręgi - mogą powodować ucisk rdzenia i paraliż - ot tak, bez żadnych
  • Odpowiedz
@albertbranka: jest co najmniej jedna fundacja pomagająca bulwom i na brak psów nie narzekają niestety. W schroniskach rasy ozdobne nie bywają, ale od tego są właśnie fundacje.
@sing: hmm no to nie jest tak jak mówisz :D piszesz, że Twoje doświadczenie opiera się tylko na porównaniu pies kompletnie nieułożony vs. pies normalny, stabilny. Jeśli już koniecznie trzeba tworzyć listę ras najinteligentniejszych, buldog francuski jest dosyć nisko w klasyfikacji ;)
Co
  • Odpowiedz