Wpis z mikrobloga

#polityka #4konserwy #oswiadczenie #chlewobsranygownem #bekazpisu #takaprawda #oswiadczenie #polska #neuropa #pis #pieniadze #podatki
Zlikwidowanie PITu? A po co? A na co? Po prostu odłożymy go w czasie (obniżka dla 26latków) a potem rozdamy pieniądze z niego (plus się zadłużając) w formie 500zł za gówniaka
Polska to chlew. Tak było. Jest. I będzie.
Dlatego prawie 50% Polaków zdolnych do pracy jest bierna zawodowo. Ale mydli się oczy o jakimś rekordowo niskim bezrobociu XDD
Pracy jest pełno, ale takiej, za którą można co najwyżej wegetować.
Zachód zazdrości Polsce bogactwa.
  • 13
Koszty 500+ - jakieś 40+ milardów.


@Rabke: Rozumiem, że chcesz zlikwidować 500+? Gratulacje, przegrałeś następne wybory, które wygra partia, która ten program przywróci.

Możemy założyć, że brakuje nam 20 milardów.

Czy dziura budżetowa w skali 20 milardów za zwolnienie Polaków z daniny za pracę to duża cena?


Tylko to nie jest 20 mld dziury budżetowej, a 20 mld dodatkowo w dziurze budżetowej, która z tego co wkleiłeś wynosi już 28,5 mld.
@Rabke: Nie powiem po co ten uśmieszek, dla mnie KO to jeden wielki kabaret polityczny.

Serio, wypowiadasz się na tematy budżetu państwa i nie potrafisz mi odpowiedź na moje proste pytanie?
@Rabke: @Hound: usunięcie PIT'u, powtórzę jeszcze raz, może mieć poważne konsekwencje. Po pierwsze, osoby najbiedniejsze i tak płaca znikoma wartość po odjęciu zaliczki na NFZ, dodatkowo skorzystaja na tym najbogatsi głównie - bo po pierwsze płaca stawkę 32% od nadwyżki ponad 85k, a po drugie jak ktoś przyjmuje pracę za 2 tys. netto, to po obniżce PIT i tak przyjmie ja za 2 tys. netto. Q.E.D.
@Rabke: No ale dalej się czuję jakbyś mi rzucał kiełbasę wyborczą na wiejskim targowisku, a nie dyskutował rzeczowo o budżecie państwa.

Konkrety - co, ile, skąd, dokąd. Wyliczenia, jakieś (nawet amatorskie) analizy, to jest budżet państwa, a nie zabawka.
@Rabke: brzmi sensownie, o ile rzeczywiście przełoży się to na wyższe wynagrodzenia - a tutaj trzeba byłoby zrobić odpowiednie badania. Osobiście byłbym większym zwolennikiem obniżenia opodatkowania w sektorze MŚP, PIT wydaje się bardzo ryzykownym obszarem, tak jak dzisiaj wiele aneksów do umów albo ucinanie premii z tytułu zerowego PIT'u wśród młodzieży.