Wpis z mikrobloga

@Afrati: miałem podobny pomysł z lampkami choinkowymi pod tarpem ale nie znalazłem nic sensownego co by długo świeciło ciepłym światłem. Czym to zasilasz ile świeci i ile waży? ps jak tam z tym materacem oceniasz spanko?
@mlek: Jak widać po zdjęciu - to też zimne światło. Ale, ale - w załączniku zdjęcie opcji ze światłem ciepłym. Podłączane do powerbanka, 15zł - kolega wyrwał w outlecie Biedronki czy coś :D
Odbieram swoje, bo kupił dla mnie, a tymczasem zasilam 2xAA - zabrałem na tygodniowy wyjazd od Estonii na wyspę Hiiumaa, świeciło praktycznie co wieczór po 4-5h i jeszcze dawało radę :D

Materac oceniam super, nie będzie oczywiście tak
Pobierz Afrati - @mlek: Jak widać po zdjęciu - to też zimne światło. Ale, ale - w załączniku ...
źródło: comment_ki0K2buYHV3HrPonuQpklBzrSlzFm72Y.jpg
@szybki_zuk: Oczywiście - dlatego powiedziałem "zazwyczaj", biorąc również pod uwagę, że osoba doświadczona będzie wiedziała w jakim miejscu warto się rozbić, również pod kątem obecności komarów czy meszek ;)

Ale z komarami w lesie jest trochę jak z wilkami - non stop wszyscy pytają "a jak wy sobie radzicie jak was ciągle komary żrą?", na zmianę z "a nie boicie się wilków/dzików/borsuków/lisów/jenotów?!"
@Afrati: Obecność komarów w lesie zależy od bardzo wielu czynników, typu lasu, presji drapieżników, wilgotności itd itp. Poza tym skład gatunkowy może się w zależności od rejonu różnić. Z reguły w lasach najpospolitszy jest niezalatujący do domów Ochlerotatus cantans (dawniej Aedes cantans), który np. w górach jest mniej pospolity niż na niżu.
@Afrati przymierzam się do pierwszego Tarpa pod hamak do około 200zl. Znalazłem ostatni wątek odnośnie tego tematu. Czy coś się zmieniło od tego czasu po dłuższych testach helikona? Waham się pomiędzy DD, supertarpem oraz thermotarpem od Bushmena. Nie ukrywam że kompaktowosc i waga ma największe znaczenie bo podróżuje z plecakiem 30 l (stąd też skłaniam się ku supertarpowi ze względu na fajny pokrowiec do troczenia do plecaka). Czy może po prostu wziąć
@Sat_Yr: Helikon jest niezłym rozwiązaniem, ale samo wszycie odciągów niekoniecznie wzbudza zaufanie pod kątem dłuższego użytkowania, podobnie pojedynczy szew na grzbiecie. Thermotarpa odpuściłbym od razu - w zasadzie wszystkie produkty od Bushmena to brandowane chińskie wytwory, które na alibabie można kupić za grosze. Do tego napylenie aluminium też nie ma żadnego praktycznego zastosowania.

Nad hamak spokojnie wystarczy Ci klasyczny DD 3x3 (o ile używasz do hamaka cięciwy i nie naciągasz go
@Sat_Yr: W sumie to niewiele Ci podpowiedziałem ;) Ale w tym budżecie zostałbym przy DD :)
Jeśli ważny jest dla Ciebie aspekt kamuflowania się, to mało jest lepiej chowających się barw niż multicam w wydaniu DD
@Sat_Yr: Nawet zdjęcie wygrzebałem.
Tu masz od lewej Fjord Nansen ORK II - solidny, wytrzymały, 3,8x2,8, ale to kawał gnoja, jeśli zależy Ci na wadze, to omijaj.
W głębi quechua - tani, dobry standard. Skoda Fabia wśród tarpów.
Tam w oddali, ledwo widać, Groza 2 od Lesovika - Land Rover Defender wśród tarpów.
Jasna plama rozłożona nisko to właśnie Supertarp od Helikona.
Kolejna Quechua.
I na glebie rozłożony Multicam 3x3 od
Pobierz Afrati - @Sat_Yr: Nawet zdjęcie wygrzebałem.
Tu masz od lewej Fjord Nansen ORK II - ...
źródło: comment_wu1G74wYh9TtTJExkmlrTDkTzk4hJNuS.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Afrati: Groza 2 chyba już nie jest w dystrybucji? Widzę jakieś resztki w pojedynczych sklepach.
Jesteś w tej kwestii doświadczony to zdam się na Ciebie - ja zdecyduję się chyba na lesovika tylko pytanie jak z uniwersalnością heksy? Widzę że pod hamak super i jako rozciągnięte zadaszenie ale czy kształt nie pozbawia uniwersalności w porównaniu do bardziej konwencjonalnych kształtów, tj. kwadrata lub prostokąta? Można go rozłożyć na ziemi i kijkach jako
@papiez_: W takiej sytuacji nie kupowałbym Heksy, tylko model Groza UL. Nad hamak również się nada i spełni swoje zadanie, ale masz więcej odciągów i klasyczny kształt - możesz zrobić dowolną tarpologię i złożyć z niego zamknięte schronienie. Materiały są te same, co w Heksie.
Wytrzymałość tych tarpów jest w pełni zadowalająca, do tego są znacznie lżejsze niż klasyczna Groza 2.