Wpis z mikrobloga

@blk92: Pamiętajcie aby zawsze doceniać to co macie. W szczególności swoich partnerów, którzy są na co dzień z wami. Ja tego nie zrobiłem i obudziłem się gdy wszystko straciłem. Nie polecam tego uczucia nikomu.

Rutyna. To najgorsze co może być w związku. Spędzajcie razem czas ale nie w domu przed telewizorem co wieczór. Chodźcie na spontaniczne spacery, do kina, weekendowe wycieczki po za miasto, jezioro, park, muzeum, naprawdę gdziekolwiek. Gdy przestaniecie robić takie małe, "głupie" rzeczy, rutyna powoli zabije wasz związek.

Mówcie swoim partnerkom, że są dla was piękne, przypominajcie im jak bardzo je kochacie i mówcie często zwykłe "kocham Cię". To bardzo dużo znaczy. Doceniajcie to co dla was robią. To, że codziennie chcą was wysłuchać, że zawsze możesz na nie liczyć. Nie osiadajcie na laurach myśląc sobie, że jak już ją zdobyliście to nic więcej nie musicie robić. Zdobywajcie ją codziennie właśnie takimi małymi rzeczami.

Bądźcie im wierni mimo wszystko. Bo brak wierności prowadzi do braku zaufania, a nawet największej miłości będzie ciężko się przebić gdy po prostu straci się do kogoś zaufanie. Oczywiście da się odbudować zaufanie ale jest to ciężka i kręta droga. Coś o tym wiem.

Może to co napisałem jest prozaiczne i oczywiste ale wiem z doświadczenia i ze swoich błędów, że w wieloletnich związkach, przy różnych okolicznościach często zapomina się o takich prostych rzeczach, czynach czy słowach. A czasu się nie da cofnąć...

#oswiadczeniezdupy #feels #gownowpis #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 14
@SwitchMe: Tak, masz rację, że gdy jedna strona się poddaje, a druga chce walczyć to tworzy się dużo toksycznych sytuacji. Sam to przeżyłem. Chciałem coś zmieniać, walczyć, a tak naprawdę robiło się przez to jeszcze gorzej i gorzej.
Nie zgodzę się jednak, że jest coś gorszego od zdrady nawet skomlenie o zainteresowanie.
@SwitchMe: Może masz i rację. Zdradę można wybaczyć albo poczekać aż czas zagoi rany i spróbować zacząć od nowa.
A jak ktoś się znudził to po prostu nie kocha i raczej nigdy nie kochał naprawdę. Bo ciężko mi sobie wyobrazić jak można znudzić się ukochaną osobą.
Faceci to ogólnie dupki. Często olewamy, nie interesujemy się albo myślimy, że nasze różowe będą z nami mimo wszystko, a później się dziwimy jak odchodzą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SwitchMe: zależy o jakiej zdradzie mówimy. Bo są różne okoliczności gdy da się takie coś wybaczyć. Zresztą zdrada to pojęcie dość względne bo dla każdego może znaczyć trochę coś innego. A odejść jest zawsze najłatwiej niż starać się coś naprawić czy budować od nowa, najłatwiej właśnie uciec. A co do wykopowych rad na temat związków to nie ma co tego słuchać, już kilku ludzi się przejechalo na tych wykopowych "doradcach"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SwitchMe: najgorzej jest gdy nadal się kochacie ale jeden z partnerów gdzieś się gubi w życiu i ciągnie ze sobą tego drugiego. Wtedy ten drugi chce wyciągnąć ich z tego dołka ale po wielu próbach się poddaję i po prostu odchodzi zrezygnowany i wyczerpany