Wpis z mikrobloga

Mirki. Czy któryś z was spotkał się z antresolą w garażu? Kupuję mieszkanie i do niego garaż w parkingu podziemnym wysoki na 4,4m. Chciałbym najlepiej wykorzystać przestrzeń. Na górze chciałem zorganizować stanowisko do rozłożenia się elektroniką zachowując wiele miejsca na dole. Co na to przepisy budowlane i ppoż?
#budownictwo #mieszkaniedeweloperskie #majsterkowanie #mancave
Harry_Portier - Mirki. Czy któryś z was spotkał się z antresolą w garażu? Kupuję mies...

źródło: comment_8THIW8I3hRiAEe0LtJBMjcFxintGBE6o.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
jakbyś zrobił prostą drewnianą konstrukcję to chyba niczym nie różni się od montażu mebli. Wolno przecież wstawić coś jak łóżko piętrowe i przykręcić je do ściany.
  • Odpowiedz
@Sckb: Dlatego najpierw chciałbym się dowiedzieć o ew. przepisach w tej kwestii.
@shellycat: Myślałem aby nie ingerowałać w ścianę, a postawić antresolę na profilach stalowych przykotwionych do podłoża skręcanych razem i na to płyta ~3cm. Są dostępne używane konstrukcje z magazynów
  • Odpowiedz
@Harry_Portier: podzielę się kilkoma spostrzeżeniami które napotkałam przy budowie wlaśnie antresoli, tylko, ze w mieszkaniu (ściana z cegieł)
1. przelicz jakie mniej więcej obciążenie będzie na antresoli. Np: człowiek 90kg + sprzęty XXXkg + ciężar własny konstrukcji płyta, belki itp.
2. Zdecyduj się na optymalne przekroje profili i grubość płyty. Będziesz miał dylemat typu mniejsze zagęszczenie beleczek to większa grubość płyty albo na odwrót. Ostatecznie na decyzję może wpłynąć np.
shellycat - @Harry_Portier: podzielę się kilkoma spostrzeżeniami które napotkałam prz...

źródło: comment_UknBOac9GrzRlwGiwz0SHcKU0mxfTNIC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz