Wpis z mikrobloga

@Meriu: Ja sobie spisalem kilka build orderow, a pozniej zaczalem grac laddery. Z czasem juz znalem je na pamiec + umialem sie dostosowac do gry przeciwnika. Grajac zergiem musisz pamietac, ze drony sa najwazniejsze :D Robisz armie jak widzisz, ze przeciwnik ma zamiar cie atakowac.

Pamietaj o injectowaniu queenami.
@Meriu: albo nauka od kogos , albo z yt. Krotkie rady z mojej strony -

-gra zergiem najbardziej polega na dostosowywaniu sie do przeciwnika (ta rasa moze to robic blyskawicznie)

-czesto scoutuj, patrz co przeciwnik chce zbudowac, kontruj to

-miej zawsze jedna baze wiecej niz przeciwnik (nie dotyczy to przeciwnika zerga)

-rozsiewaj zawsze creep

-zawsze krolowa rob larwy (to mega wazna sprawa)

-naucz sie grac infestorami, to do zlota bedziesz wiekszosc
@Meriu: Na poczatek mozesz sie nauczyc 7roach pusha. Na liquidpedii sa build ordery. Znajac tylko to dojdziesz do mid golda. Ja gralem ZvP - 2base roach push, ZvT - lubilem ling/roach/infestor, a ZvZ rzadzi sie swoimi prawami ;'D Lubilem w ZvZ ling/bane into mutalisk
@Meriu: słuchaj @nofink wymienił chyba wszystkie najważniejsze rzeczy w grze Zergiem.

Może chciałbyś ze mną potrenować ;p? Ja tam lamię, co prawda w srebrze, ale doszedłem tam na samych czizach ;)

I ogólnie prawie nie gram.
@Meriu: jest na Twichu taki kanał Yegalisk Show i na YT. Gościu prowadzi taki cykl "Starcraft od podszewki". Niedawno zaczął uczyć grać Zergiem niejaką Bonnie. Na razie są dwa odcinki.
@Meriu: to jednak mi gra muliła, a nie Tobie... powinienem dawno przerzucić się z Opery na Chrome, bo mi strasznie zamula grę, a nie wyłączyłem jej. I kilka uwag - wiedziałeś, że są muty, a spory budowałeś dopiero przy ataku. Widzisz spire albo muty gdzieś na mapie - odruchowo od razu budujesz spory w bazach. Podstawa :) Poza tym straszne nadwyżki. Masz za dużo kasy - buduj cokolwiek :) Pewnie za
@Meriu: do golda wystarczy build Stephano, gdzie w 11-12 minucie masz w #!$%@?ę roachy... i push, i push, i push... dużo queenów do larw - stracisz armię, nasrasz larwami i w 30 sek. jesteś z powrotem wymaksowany...
@Meriu: Ja polecam nauczyć się jednego all-ina, uczyć się podstaw micro, mechaniki itd. , a następnie w miarę awansowania wyżej osłabiać swojego all ina zyskując na makro, i w końcu grając całkiem macro
@blyskotliwy: pierwsze muty miałem dopiero w 12 minucie. Bo robiłem mu rouch pusha, zniszczyłem mu expa, ale wcześniej stwierdziłem, że jednak zbuduję swojego expa, więc to nie był all-in, i gdy szedłem rouchami to budowałem drugą haczerkę. Mogłem w sumie dokończyć ten atak mutami, ale stwierdziłem że dam mu szanse ;p a ten później zero AA... ;p

EDIT: ale teraz widzę, że zaczął budować te evo, gdy zauważył muty, jednak później