Wpis z mikrobloga

@laaalaaa: tak bardzo ja na ostatnim obrazku, biegam latam jak #!$%@? ('89), a 92+ siedzą i klepią swoje bez żadnego rozwoju (to akurat nie koniecznie wynika z wieku ale może podejścia do pracy)
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon: Masz na myśli to, że z punktu widzenia pracodawcy Ci mityczni milenialsi się najzwyczajniej w świecie obijają? Dobrze zrozumiałem? Ja generalnie nabijam się z kultu #!$%@?, bo tak. Im ktoś się dorobi większego garba tym lepiej.
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon ??
tylko 2 z 6 podpisów dotyczy zarobków. Stworzyłeś sobie problem i bohatersko go obaliłeś, gratki.
Clue tego memeska leży w tym, że ludzie wchodzący na rynek pracy mają egoistyczne podejście, nie zależy im na rozwoju firmy i słusznie. Z jakiego powodu mają siebie poświęcać dla pracodawców, skoro nic nie będą z tego mieli?
ergo ty NIC nie zrozumiałeś, ale nie ma problemu, starsi ludzie tak mają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
bardziej rozbija się o to, że polska jest z 10 lat za Stanami więc i milenialsi są 10 lat młodsi :p

@zordziu: hmm, fakt. Może być coś na rzeczy...
Ale więcej sensu miałoby w takim razie pisanie o innym pokoleniu niż redefiniowanie określenia milenials, które odnosi się do konkretnych dat w kalendarzu i opisuje ludzi wchodzących na rynek pracy w okolicach początku nowego milenium.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: no to u nas odnosic się będzie do osób urodzonych w okolicach milenium, nadal imho pasuje.

Terminy socjologiczne są dość plastyczne, nie ma się co spinać za bardzo.
  • Odpowiedz
@zordziu: taka plastyczność jest jedynie źródłem nieporozumień. Zresztą na polskiej wiki nic takiego nie ma jak sugerujesz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pokolenie_Y
Ludzie urodzeni po 2000 to pokolenie Z. Milenialsi to pokolenie Y.
Zresztą te ~20 lat temu, gdy zaczęto używać tego terminu to w Polsce też go używano i tak jak obecnie odnoszono się do osób młodych w wieku około lat 20-kilku. Tylko, że wtedy używano go poprawnie, a dziś pomimo upływu 20
  • Odpowiedz
@Shatter: co niby pomieszałem? Milenialsi to pokolenie Y z przedziału pi*oko 1980 - 2000 (zależnie wg czyjej klasyfikacji), zaś urodzeni po 2000 (czy tam 2004 wg William Strauss i Neil Howe) to pokolenie Z. Tak przecież pisałem.
To, że wewnątrz pokolenia Y stosuje się jeszcze dodatkowy podział na starszych i młodszych nie stoi przecież w sprzeczności z tym co pisałem.
Jeszcze cytujesz artykuł, do którego sam linkowałem xD
  • Odpowiedz
@Shatter: coś tam się pomyliłem nieco w pierwszym poście ale to jest mało istotny szczegół w kontekście tego o czym pisałem. Mianowicie, że potocznie u nas milenialsem przyjęło się błędnie określać młodzież niezależnie od pokolenia.
Fakt, że wg polskiej definicji zakres dat dla urodzeń milenialsów kończy się na nawet wcześniej, bo w 1997 roku vs 2004 na zachodzie, tylko dodatkowo uwypukla błąd, o który mi chodziło.
Zresztą górna część tego
  • Odpowiedz