Wpis z mikrobloga

Czemu libertarianie i kolibry tak się oburzają, że reszta społeczeństwa każe im spadać do Somalii jeżeli chcą nieskrępowanego kapitalizmu, a sami używają tego samego argumentu? Gdy ktoś skarży się na pracodawcę Janusza-wyzyskiwacza, to dostaje odpowiedź - jak się nie podoba to się zwolnij. Z mojej strony rozwiązanie tego dylematu to - ja tu stoję po stronie tego słabszego, a zatem pracownika oraz biednych (nie korwinistów), dla których wolny rynek bardzo źle by się skończył. I łobuz nie ma prawa prześladowanemu powiedzieć, że ma się przenieść do innej szkoły.
#liberalizm #libertarianizm #antykapitalizm #neuropa #4konserwy #ekonomia #socjalizm #korwin
  • 18
  • Odpowiedz
Na jakiej podstawie uważasz że w Somalii panuje nieskrępowany kapitalizm?


@Drakii: Chyba OPowie nie chodziło o samą Somalię a "nie podoba się to zapraszam #!$%@?ć i szukac czegoś lepszego" tak odebrałem przekaz.
  • Odpowiedz
@PolskaPrawica: To wynika z niezrozumienia pochodzenia władzy. Uważają oni że państwo to rodzaj usługi zapewniającej bezpieczeństwo i za tą usługę może pobierać jedynie podatek pogłówny a wszystko inne to kradzeż.
Tymczasem prawdziwa władza bierze się z zapewnienia organowi rządowemu monopolu na przemoc na danym terytorium. I jedynym naturalnym prawem, prawem siły ten organ może nadawać inne prawa, takie jak prawo własności. Kiedyś król był uznawany za jednyego prawdziwego właścicela danego państwa,
  • Odpowiedz
@PolskaPrawica: Tak naprawdę 99% sporu między lewicą, a prawicą to spór między klasą średnią, a klasą niższą a o kawałek tortu, który z ich ciężkiej pracy zostawili im najbogatsi, sobie zostawiając resztę.
Najbogatszych niewiele obchodzi model gospodarczy państw. Od płacenia podatków i tak się wymigują przenosząc do rajów podatkowych, konkurencję skutecznie udupiają monopolistycznymi działaniami i kupowaniem sobie polityków.

Plusem lewicy (a przynajmniej tej mądrzejszej części zachodniej lewicy) jest to,
  • Odpowiedz
@PolskaPrawica: widzisz różnice pomiędzy: wyjdź pan z mojej posesji, a jedź pan sobie w #!$%@? gdzieś indziej? Nie wiadomo nawet gdzie, bo nie istnieje nawet kawałek ziemi bezpaństwowej. My nie nakazujemy wam opuścić waszej posesji, a wy nam tak.
  • Odpowiedz
widzisz różnice pomiędzy: wyjdź pan z mojej posesji, a jedź pan sobie w #!$%@? gdzieś indziej? Nie wiadomo nawet gdzie, bo nie istnieje nawet kawałek ziemi bezpaństwowej. My nie nakazujemy wam opuścić waszej posesji, a wy nam tak.


@PiSbolszewia: (droczę się ;) ) To tylko kwestia definicji, nikt Ci z planety Ziemia nie każe uciekać. To jest Twoja posesja. Gdy mówisz komuś, zmień pracę, jedź do lepszego miasta to jest to
  • Odpowiedz
@PolskaPrawica: różnica między libertarianami a komuchami jest taka, że ci pierwsi od tych drugich nie chcą nic oprócz poszanowania wolności i własności a ci drudzy chcą dysponować pieniędzmi pierwszych wedlug swojego widzimisię.
  • Odpowiedz
widzisz różnice pomiędzy: wyjdź pan z mojej posesji, a jedź pan sobie w #!$%@? gdzieś indziej? Nie wiadomo nawet gdzie, bo nie istnieje nawet kawałek ziemi bezpaństwowej. My nie nakazujemy wam opuścić waszej posesji, a wy nam tak.

@PiSbolszewia: begging the question. Równie dobrze my możemy powiedzieć, że wyjeżdżaj pan z naszej demokratycznie posiadanej posesji, jaką jest terytorium RP. A wasz kawałek ziemi został wam tylko przez nas użyczony.

jesteś głupi,
  • Odpowiedz
@PolskaPrawica:

no właśnie nie. Chcecie żyć na terytorium posiadanym przez państwo, to musicie płacić podatki i dostosować się do zasad. Nie widzę w tym różnicy między najemcą mieszkania a obywatelem.

Rozumiem, że w imię tych zasad Brazylia może opodatkować indian a jak nie będą płacić podatków to zabrać im lasy bo żyją na terytorium państwa? Parafrazując twoją wypowiedź można powiedzieć, że jeśli chcesz pracować w danej firmie to musisz dostosować się
  • Odpowiedz
Rozumiem, że w imię tych zasad Brazylia może opodatkować indian a jak nie będą płacić podatków to zabrać im lasy bo żyją na terytorium państwa?

@tallman: nie byłoby to w porządku - ale mój osąd moralny byłby w tym wypadku konsekwentny. Dyskryminacja Indian jest zła - zarówno przez państwo jak i przez burżuazję. Nigdy nie napisałem, że państwo ma absolutne prawo do dysponowania swoją własnością. Jeżeli srogo prześladuje ludzi, może nawet
  • Odpowiedz
@PolskaPrawica:

Nigdy nie napisałem, że państwo ma absolutne prawo do dysponowania swoją własnością.

W jaki sposób ustalisz gdzie jest granica? Co jeśli większość naród uzna że podatki są zbyt wysokie. Ma prawo zbrojnie obalić rząd? bo ty napisałeś, że musi się dostosować.
  • Odpowiedz
W jaki sposób ustalisz gdzie jest granica?

@tallman: intuicyjnie. A w jaki sposób ty wyznaczasz gdzie jest granica gdy np. ktoś może kogoś zastrzelić w samobronie? Jak go muśnie palcem? Szturchnie? Uderzy w brzuch? W głowę? Musi być narzędziem czy pięścią? Gdy stanowi zagrożenie życia - jak wielkie - no bo nadjeżdżający samochód zawsze stwarza jakieś zagrożenie. Itd.

Co jeśli większość naród uzna że podatki są zbyt wysokie. Ma prawo zbrojnie
  • Odpowiedz
@Assailant: @PolskaPrawica: dobrowolność. pracujesz dobrowolnie, więc na janusza zgadzasz się dobrowolnie. nie wybrałeś dobrowolnie urodzenia się w tym kraju. nie uzyskano twojej zgody na uczestniczenie w procesie demokratycznym. w dodatku większość nie ma prawa zmuszać cię do czegoś tylko dlatego, że jest ich więcej.
tym bardziej jeśli masz tu ziemię na własność - czemu miałbyś się przenosić? niech rząd się przeniesie z dala od twojej własności.
  • Odpowiedz