Wpis z mikrobloga

ehh, #zalesie
Człowiek wstaje rano o 4.00 z myślą, że pójdę na #szosa przed pracą. Dobijam ciśnienie do wymaganych 8 bar i idę robić śniadanie. Po chwili słyszę strzał ( ͡° ͜ʖ ͡°) W------o dętkę. Okazało się, że taśma na obręczy się przetarła i odsłonięta obręcz uszkodziła dętkę. Taka pierdoła a denerwuje. I weź teraz jedź komunikacją w ten skwar szukać taśmy :/
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

izolacyjnej nie masz?


@dymel: no właśnie nie ¯\_(ツ)_/¯ Mieszkam sobie sam "na swoim" i takie pierdoły jeszcze mi nie były potrzebne. Co najwyżej biurową.

uou na szosie pompuje się aż 8bar?


@powaznyczlowiek: w węższe opony (ja mam 25 i 28 mm) biją nawet i więcej ;)
  • Odpowiedz
@Wycu91: Poszukaj tablic ciśnień od producenta opony pod swoją wagę i obciążenie koła. Na torze im większe ciśnienie tym lepsze, ale na szosie gdzie są różne nawierzchnie, po przekroczeniu pewnej optymalnej wartości nabite koło tylko pogarsza trakcję i prędkość. Optymalne ugięcie opony pod obciążeniem powinno to być 15% jej bocznego profilu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wycu91: 23c przy obciążeniu rower plus kolarz ok 90 kg powinno mieć 7 bar przód a tył 8 bar, przy 28 c ta sama osoba to już tylko przód 5,5 a tył 6 bar. Ja mam nawet na swoich oponach info max 6 bar.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@89neo: przy masie mojego zestawu +/- 75 kg mam erazenie, że 6 bar mnie spowalnia. Fitter u którego robiłem rower sam powiedział, że gdy jest sucho mogę spokojnie bić tyle ile mam na oponie.
  • Odpowiedz
@89neo: Tył 28mm- 8 bar. Przód 25mm również 8. Na tych wartościach jeździ mi się bardzo dobrze. Pewnie gdybym musiał więcej jeździć po mieście ciśnienie bym zmniejszył z uwagi na krawężniki i inne niedogodności, ale dalej w trasie jest ideolo.
  • Odpowiedz
kurła to masz kamienie :D


@89neo: noo. Jak pisałem: w drodze przez miasto i DDR nieźle k----e. Ale jak już wyjadę na trasę: sławetne Gassy w Warszawie i dalej na Konstancin, czy Górę Kalwarię, to jest gładko, można jechać i słuchać jak opona szumi :)
  • Odpowiedz