Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? xD
Znajomy mnie się zapytał czy nie zawioze go 300km do Katowic na lotnisko.
Jako, że teraz mam wolne to się zgodziłem
Jechało ich 2 pary na wakacje do Grecji.
Dodam, że znajomy pracuje w Niemczech.
Wyjazd o 24, bo na lotnisku o 3 mieli być, czyli nocka zawalona.
Auto miałem zatankowane, ale mówi sam, że na paliwo da 250 zł powinno być ok i do tego za fatygę.
Dojechaliśmyi gada do mnie to ile tam chce za fatygę.
No to mówię, żeby coś dali wiadomo nocka zerwana trasa.
A ten do mnie czy 50 zł będzie ok. Na dwie pizzę starczy i git, co?
Myslalem, że jaja sobie robi, bo to jest przecież #!$%@? 12,5 zł od osoby.
To śmieje się do niego: ta już 20 zł daj xD
A ten już poważnie: nie no nie świruj masz 50 zł
Ja sobie myśle, że wtf
I gadam, że za 100 zł to ja kumpli z Wrocka 100km odbieram samych 1 osoba i tyle mi dają
No to ten do mnie no to dobra masz 100 zł XDD
Nie chciało mi się już nic gadać nawet wsiadłem do auta i pojechałem
#!$%@? mac jeszcze za bramki nie dał, a 20 zł prawie XD
Czyli dali po 20 zł za fatygę XDD
Za #!$%@?ą taksówkę 300km XD
Przynajmniej teraz wiem z kim się nie zadawać XD
Ta znajomość była mało warta XDD

#zalesie #gorzkiezale
  • 185
  • Odpowiedz
@melodie666: ktoś tu nie ma auta.. leciałem 160 km/h, odebranie drugiej pary w centrum Wrocka, ponad 600 km x 10 litrów x 5 zł = 300 zł na wache poszło, nie mam oszczędnego silnika co pali 5 litrów...
  • Odpowiedz
@onmatopeja @ovation @hardovsky Nie mam samochodu, w związku z tym nie orientuję się w cenach paliwa i eksploatacji auta, ale jeszcze do niedawna często zdarzało mi się brać podwózkę, ok. 320 km, podróż z dalszym znajomym, on również miał interesy na miejscu. Znajomy ustalił z góry cenę na 45 zł, po kilku wyjazdach sam obniżył do 40 zł. Po drodze nie było autostrad. W związku z tym mam pytanie
  • Odpowiedz
@kamila-rodowicz Ok, dziękuję. 150 to pełna kwota przejazdu czy już po założeniu, że kolega też ma interes na miejscu i dzielimy na dwa?
@onmatopeja Są ludzie, którzy nie wiedzą, ile takie rzeczy kosztują. Dzięki temu postowi nie popełnię gafy, w razie gdybym sama miała zaproponować komuś zwrot za przyjazd. Nie zdziwiłabym się, gdyby kolega również po prostu się nie znał, ewentualnie oczekiwał zniżki "po znajomości". Na przyszłość mów z góry,
  • Odpowiedz
@onmatopeja: Zamiast jęczeć miałbyś #!$%@? jaja żeby mu powiedzieć że nie zrobisz tego bo Ci się nie chce albo po prostu podać mu kwotę z góry. Teraz tu #!$%@? kwiczysz...
  • Odpowiedz
  • 0
Nie czaje trochę tego. Jest to twój kumpel? Oddał ci kasę za paliwo ? Dał ci 50zl za fatygę ? W czym ty widzisz problem? Często wozi się znajomych i nigdy nikt nie liczył na jakąś kasę "za fatygę", masz czas i wiesz że jest to kolega który pomoże ci gdy będziesz potrzebował to go wieziesz i tyle. Po to ma się kolegów byś raz ty zawiózł i raz był zawieziony. A
  • Odpowiedz
@kamila-rodowicz Ok, dziękuję. 150 to pełna kwota przejazdu czy już po założeniu, że kolega też ma interes na miejscu i dzielimy na dwa?


@ryba_twojej_mieczty: kwota przejazdu 300km przy spalaniu 8.5l/100km bez zadnego interesu. wyliczylam w kalkulatorze i wychodzi dokladnie 138zl przy cenie 5.16zl/litr benzyny
nie liczac ciezaru osob, jest to ok. 6.50zl dodatkowo za kazde 70kg
wychodzi na to, ze OP wzial za malo za benzyne, bo tylko 250zl
k.....z - > @kamila-rodowicz Ok, dziękuję. 150 to pełna kwota przejazdu czy już po za...

źródło: comment_s4bYA7kkvBv2G94CllDE1GbIkATKydR4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz