Wpis z mikrobloga

Witam w zwieńczeniu naszego plebiscytu na najlepsze średniowieczne RPG! Po 2 tygodniach wojaczki najlepszą serią okazał się Baldur’s Gate, a jako najlepszą jego część wybraliście Baldur’s Gate II: Cienie Amn (2000) - tak więc niniejszym mianuję go na Wykopowego Króla RPGów! Dwójeczka wygrała dość dominująco zdobywając 115 (44.23%) głosów.

Baldur's Gate II: Enhanced Edition na Steam: link

Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za wspólną zabawę oraz zachęcam do odświeżania klasyków. Trzymajcie się! :)
#top14rpg #crpg
Pobierz
źródło: comment_enn1uPOFn5SHsE0uD2rYFirJZINchkqt.jpg
  • 16
moje przeoczenie tego plebiscytu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CralencSeedorf: Wiele nie straciłeś. Były tam "serie" gier, które nie doczekały się dotąd żadnego sequela, a nawet MMORPG z lawiną dodatków, osadzony w settingu stworzonym na potrzeby RTS-a. Zabrakło wielu klasycznych tytułów. Autor w rezultatach dopisał do nazwy plebiscytu "średniowieczne" RPG, wcześniej nie było to sprecyzowane, że średniowieczne. Jedyne średniowieczne erpegie w zestawieniu, czyli KCD, jednak nie wygrało (
Pobierz
źródło: comment_uF3HeYF6fJgob6YAv00ZqUdst1CJlahn.jpg
@Silvaren eeeee
1. Wyjaśniałem nie raz, że "serie" to określenie umowne. Jak byś lepiej nazwał mix serii i nie serii?
2. MMORPG to dalej RPG.
3. Nominowany był World of Warcraft, a nie Warcraft.
4. W pierwszym wpisie zabawy zostało wyjaśnione dlaczego dobór gier taki a nie inny.
5. Ależ było wcześniej określane i to nie raz, że trzymamy się realiów typu średniowiecze, przy rozpoczęciu zabawy też. Stąd brak np. Fallouta.

Bardzo
1. Wyjaśniałem nie raz, że "serie" to określenie umowne. Jak byś lepiej nazwał mix serii i nie serii?

2. MMORPG to dalej RPG.

3. Nominowany był World of Warcraft, a nie Warcraft.

4. W pierwszym wpisie zabawy zostało wyjaśnione dlaczego dobór gier taki a nie inny.

5. Ależ było wcześniej określane i to nie raz, że trzymamy się realiów typu średniowiecze, przy rozpoczęciu zabawy też. Stąd brak np. Fallouta.


@Mergan27:

1.