Wpis z mikrobloga

  • 13
Ale o co chodzi wykopkom w hejtowaniu propozycji lewicy na temat polityki mieszkaniowej?

To jest propozycja podobna do modelu szwedzkiego, gdzie najłatwiej w Europie dostać mieszkanie.

Ale nieeeeee - lepiej strugac #!$%@? o "może jeszcze hawajską do tego?", mieszkać z mamusią całe życie pod jednym dachem i głosować na Korwina. I żyć w takim chlewie obsranym gownem, ale przynajmniej z dumą że sie obroniło religię kapitalizmu.

#neuropa #4konserwy #mieszkanie
  • 23
  • Odpowiedz
co chodzi wykopkom w hejtowaniu propozycji lewicy na temat polityki mieszkaniowej?


@waro: Ja mam problem z łamaniem konstytucji.

Art. 21. 1. Rzeczpospolita Polska chroni własność i prawo dziedziczenia.

2. Wywłaszczenie jest dopuszczalne jedynie wówczas, gdy jest
  • Odpowiedz
Czemu prywatny właściciel ma trzymać kogoś u siebie w mieszkaniu za darmo?


@CynicznyMarksista: Jeżeli zbudujemy mieszkania komunalne to nie będzie takiego problemu, bo eksmitować będzie można do mieszkań komunalnych/socjalnych. Fixed
  • Odpowiedz
Jeżeli zbudujemy mieszkania komunalne to nie będzie takiego problemu, bo eksmitować będzie można do mieszkań komunalnych/socjalnych. Fixed


@Kjedne: No jeżeli będą jakieś wolne. A co do mieszkalnictwa komunalnego/socjalnego to ja się obawiam że skorzystają z tego głównie nie ludzie którzy pracują, ale jakieś niziny społeczne, albo jakaś patologia,tzn na początku istnienia tego programu. Ponadto taki program wymaga ogromnych nakładów finansowych. Polska najpierw musi naprawić sytuację w służbie zdrowia, edukacji czy
  • Odpowiedz
@waro: aha, czyli niech się wszyscy zrzucą na twoje mieszkanie bo sam nie weźmiesz się do roboty żeby samemu za nie zapłacić. Druga sprawa, jak myślisz, że jak coś jest państwowe to jest tańsze to się grubo mylisz. Ale to cie nie interesuje, ważne, że to "państwowe" pieniądze zostaną wykorzystane.
  • Odpowiedz
aha, czyli niech się wszyscy zrzucą na twoje mieszkanie bo sam nie weźmiesz się do roboty żeby samemu za nie zapłacić.


@WypadlemZKajaka: czy ty myślisz, że z wynajmem mieszkania problem mają tylko bezrobotni czy jak? xD

Ale po takim wstępie już widzę, że nie masz bladego pojęcia o czym się wypowiadasz.
  • Odpowiedz
Ale po takim wstępie już widzę, że nie masz bladego pojęcia o czym się wypowiadasz.

@waro: Może mnie oświecisz?

A po za tym, czemu wydaje ci się, że jesteś tak wyjątkowy, że tanie mieszkanie ci się należy? Jak zaczynałem swoją karierę po wyprowadzce z domu rodzinnego to nie kupowałem mieszkania, czy go nie wynajmowałem całego tylko miejsce w pokoju i powoli, wraz z rozwojem było mnie stać na coś samodzielnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@WypadlemZKajaka nie jestem w niczym wyjątkowy, ale chciałbym płacić za dach nad głową uczciwe ceny, a nie przeznaczyć na to połowę swojej pensji. Rynek nieruchomości w Polsce jest korzystny tylko dla osób, które zarabiają na mieszkaniach, a nie dla tych co korzystają z nich i z racji swojej "natury" - bedą te roznice stale sie poglebiac.
  • Odpowiedz