Wpis z mikrobloga

Mieszkałem trochę w Bilbao, wiem że poszczególne regiony bardzo się różnią. Katalonia to odpowiednik niemieckiej Bawarii, najlepszy z pod względem finansowym region, ale też najdroższe nieruchomości. Skoro rozważasz wyjazd tam na stałe to pewnie to wszystko już wiesz, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ceny żywności są na podobnym poziomie co u nas, a to co mi najbardziej doskwierało to pogoda. W Kraju Basków jest umiarkowanie ciepło, coś jak u nas
  • Odpowiedz
@Enelya: Barcelona jest bardzo droga jeśli chodzi o mieszkania, bywa nawet droższa od stolicy. Walencja to dobry wybór, sam myślę czy się tam nie przenieść. Jest plaża, ceny mieszkań ok, miasto spore i fajne :) Z plusów to podobne ceny żywności, świetna pogoda i przede wszystkim mili ludzie. Pytanie jak u ciebie z językiem? ¿Hablas español? Bo bez języka to guzik znajdziesz nie pracę, no chyba że w sektorze medycznym
  • Odpowiedz
  • 0
@franky1: Hiszpański umiem na poziomie średniozaawansowanym i cały czas się go uczę. Jeśli chodzi o studia to robię je w Anglii i chce się przenieść po skończonym doktoracie z genetyki medycznej. Co mnie tutaj denerwuje to pogoda i wszechobecny syf, nie wiem czy chciałabym tutaj zostać, dlatego rozważam Hiszpanię.

A z grupami na fb to jest tak, że dwa razy odmówili mi przyjęcia, bo tam jeszcze nie mieszkam ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Enelya: myślę, że najważniejsze to żebyś sprawdziła jak twoje papiery będą odbierane w Hiszpanii. Może napisz do samych potencjalnych miejsc pracy z pytaniem czy twoje dokumenty będą respektowane? Może do ministerstwa zdrowia też?
Skoro uczysz się języka to to powinno pójść z górki. Na twoim miejscu skupiłbym się teraz na papierach do zawodu, bo w twoim przypadku to chyba jedyna rzecz, która może być przyczyną rezygnacji z przeprowadzki.
  • Odpowiedz