Wpis z mikrobloga

Mam kilka kont pocztowych, stron www i baz danych MySQL które hostuję w @nazwa_pl od wielu lat.

Zawsze mi to działało, nie musiałem o nic dbać, nie było problemów. Po prostu płaciłem co rok za usługę.
Jednak strasznie mnie #!$%@?ą coroczne podwyżki cen.

Decyzja podjęta - definitywnie kończę z nazwa.pl.
Serwisy WWW i bazy nie są duże, więc przeniosę je sobie na wirtualkę do Azure albo OVH. To nie problem.

Problem mam z pocztą. Potrzebuję tam 4-5 kont pocztowych:
- z możliwością dodania własnych domen,
- IMAP,
- SSL,
- pojemność min. 15GB na konto,
- cena max. 100 zł brutto rocznie za 1 konto.

Możecie polecić jakiegoś providera email?

W komentarzu historia opłat za hosting od 2013 roku. W 2019 czeka mnie opłata w wysokości 984 zł brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nazwapl #ovh #hosting #it #internet
  • 19
  • Odpowiedz
@pudo: mam jeszcze trochę czasu do końca umowy i ze dwa weekendy na zabawę w backupy i przenosiny ;)


@MateuszOpoka: Najlepsza poczta "zewnętrzna" to zdecydowanie niestety drogie G Suite lub Protonmail jeżeli prywatność jest ważniejsza. Tak z czystej ciekawości nie wygodniej ci będzie mieć wszystko w jednym miejscu? Spójrz na ofertę dhosting - to taki zarządzany pseudo cloud jako konto wirtualne z skalowaniem. Rozmiar skrzynki jest zależy od
  • Odpowiedz
@devones: Nie musi być w jednym miejscu. Nie będzie mi to przeszkadzało jeżeli będzie w dwóch.
Gdyby koszt nie był istotny to pewnie zostałbym w nazwa.pl, albo faktycznie wziął Office365 / G Suite / ProtonMail , ale to niestety jest zbyt drogie.
Sprawdzę sobie dhosting. Dzięki!
  • Odpowiedz
Sprawdzę sobie dhosting. Dzięki!


@MateuszOpoka: Tam płacisz na start 200 złotych rocznie. Potem ustalasz sobie nawet limity dzienne, tygodniowe, miesięcznie - dopłacasz przy większym ruchu. Bardzo proste i wygodne ale nie zawsze wychodzi opłacalne. Nie wiem jakie masz obciążenie tych serwisów. Działa to na litespeed enterprise (co normalnie też jest kosztem), zarządzanie ci odpada. W przypadku WP, Magento, Presty - LS ma fajnie zintegrowane pluginy do cache. Przelicz sobie ile
  • Odpowiedz
@MateuszOpoka: zobacz szwajcarskie migadu. Nielimitowana pojemność i nielimitowana ilość skrzynek za 4$/msc. Jedynym ograniczeniem jest dzienna liczba wysłanych maili (100). Możesz podpiąć nielimitowaną ilość domen. Webmaila mają na bazie rainloop. Pełna obsługa spf/dkim/dmarc. W Polsce są mało znani ale jak poszukasz opinii w necie to sporo znajdziesz. Możesz założyć testowe konto za free.
  • Odpowiedz
@MateuszOpoka: dhosting daje radę. Tylko pamiętaj że za te 200 zł masz tylko 50 GB. Wyżej trzeba dopłacać, ale w zależności od wykorzystania, także też ciekawie. Jakbyś się zdecydował to pisz na pw, a podeślę Ci jak dostać 5% rabatu.( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Skontaktuj się z nimi i poproś o zmianę na BASIC. Nie odczujesz różnicy a zapłacisz mniej, bo 200 zł netto za rok. Technologia ta sama, może jedynie zabraknąć ssh - sprawdź jeśli potrzebujesz. Nazwa opinie ma jaką ma, ale jeśli jesteś zadowolony to wystarczy downgrade bez konieczności migracji :)
  • Odpowiedz