Wpis z mikrobloga

#!$%@?ąc od śmieszków o klasie premium, mega jara mnie Mercedes klasy E W211. Chodzi mi o ten klasyczny wygląd eleganckiego sedana i fajne wnętrze. W ogóle nie znam się na mechanice samochodowej stąd pytanie do was mireczki.

Aktualnie jeżdzę Skodą Rapid 2015 rocznik, silniczek 1.2 auto w 100% sprawne technicznie. Warto bawić się w sprzedawanie takiego autka i zakup takiej E klasy? Dojeżdzam do pracy ok 3 km dziennie, czasem jakaś trasa parędziesiąt kilometrów no i raz na kwartał dalszy wyjazd.
Czy te auta się psują, czy jest werjsa silnikowa, na której można polegać? Czy zmiana takiej skody na 15 letnie auto "premium" ( ͡° ͜ʖ ͡°) to rzeczywiście taki strzał w stopę?

Fajnie jakby właściciele takiej E klasy się wypowiedzieli.

#mercedes #eklasa #motoryzacja
p.....n - #!$%@?ąc od śmieszków o klasie premium, mega jara mnie Mercedes klasy E W21...

źródło: comment_WQcdgq3mGulXBWSuCMsUOw9YAYvqNsNn.jpg

Pobierz
  • 20
@polski_kormoran: 15 letnie auto najlepsze lata już dawno ma za sobą więc na samym poczatku przygotuj sie na duży przegląd. Jednak jeżeli na aucie nie musisz polegać gdzie jego przebieg dzienny ma wynosić 6km to o nic bym sie nie martwił, jedynie z racji niewielkiego dystansu poszukal wersji z silnikiem benzynowym.
@polski_kormoran: Jak już to bierz polifta, troszkę mniej problemów z korozją. Jak na Twoje przebiegi to benzyna, chociaż jedyna sensowna (poza amg) to akurat 3.2v6 z przedlifta, prawie, że pancerna. Trzeba uważać na pompy SBC, kosztowna sprawa, tak samo airmatica, mega wygoda, ale też koszty w przypadku awarii. A czy warto? Hmmm... miałem okularnika przez 5lat, eksploatacja na pewno nie należała do tanich, pomijając już #!$%@?ą blacharkę to nawet wymiana oleju
@polski_kormoran: No #!$%@? oczywiście że strzał w stopę, bo 15 letnia marka premium to zawsze są wydatki xD Druga sprawa to znaleźć w ogóle coś co nie ma kosmicznego przebiegu i paru dzwonów na koncie. A tak poza tym to na co ci taki samochód do jeżdżenia po 3km? xD To jest autostradowy połykacz kilometrów, a nie miejskie pierdzikółko.
@polski_kormoran:
Wstęp: mam w211 1.8 kompressor automat rocznik 2003. Codziennie robie około 15km do pracy, czyli troche więcej niż Ty, ale też za mało na diesla (którego i tak nie chciałem, bo wolę benzynę, choć wcześniej miałem w201 2.0d ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Po mieście jazdę ułatwia automat, ale parkowanie tym nie jest łatwe. Raz, że to duże auto, a dwa, wydaje mi się, że promień skrętu
ufik78 - @polskikormoran: 
Wstęp: mam w211 1.8 kompressor automat rocznik 2003. Codz...

źródło: comment_HCWkEyYD9OL6gOsKtO94mOD9tb2pDbBu.jpg

Pobierz
@polski_kormoran pięknie Ci napisali, dużo meritum. Sprowadza się to do tego, że Mercedes tej klasy jest i będzie drogo w utrzymaniu niestety. Nawet jeśli mało robisz km to i tak coś powoli będzie wychodzić i wymagać wymian. Pytanie do jakiego momentu będziesz dokładać i tolerować to a kiedy powiesz dość i będziesz chcieć sprzedać - trochę do tego czasu straci na wartości a nikt Ci nie odda za włożone w niego rzeczy
@snwptest: racja, chyba trzeba pójść w zdrowy rozsądek i zapomnieć o temacie. Ewentualnie jak pensja się zwiększy to pomyśle. Poza tym na OLX te mercedesy nie wyglądają już tak fajnie jak ten co go wrzuciłem w głównym poście. Zadbany egzemplarz ciężko znaleźć no i dużo drożej kosztuje.

Pozostaje zdrowy rozsądek i 4 letnia skoda 1.2 na takie odcinki.

Dzięki wszystkim za rzeczowe komentarze
Aktualnie jeżdzę Skodą Rapid 2015 rocznik, silniczek 1.2 auto w 100% sprawne technicznie. Warto bawić się w sprzedawanie takiego autka i zakup takiej E klasy?


@polski_kormoran: to zależy co rozumiesz przez "warto". Rapid to trzeszczący wóz drabiniasty, ale przynajmniej stosunkowo prosty i względnie tani w eksploatacji. W takim Mercedesie ani nie jest prosto ani tanio, no ale komfort jazdy jest nieporównywalny.
@polski_kormoran: Jeżeli kupować W211 to w dobrym stanie, z bogatym wyposażeniem i mocnym silnikiem (200+ powinno starczyć). I nawet jak kupisz zadbany egzemplarz to nie oznacza to że będziesz tylko lać i jeździć.
@MercedesBenizPolska: szczerze to nie mam pojęcia. Mnie się ogólnie marzy jakieś AMG, ale raczej to będzie w212 E63 albo nowe CLA45. Choć CLA to taka seria kompromisów… bo raz, że silnik źle wsadzony (poprzecznie zamiast wzdłużnie) no i to tylko 4 cylindry… Na szczęście budżet mi się jeszcze nie domyka na te 300k i ten dylemat zostawię sobie chyba na przyszły rok :D