Wpis z mikrobloga

() Zielony jedzie pasem do skrętu w prawo i powinien jechać rownolegle do czerwonego. Z prawego pasa w lewo?

Często jednak jeżdżą tak jak ten zielony debile bez mózgów i trzeba uważać.
  • Odpowiedz
@ropucha_paskowka: bo teoretycznie nie mógł... Powinien zmienić pas wcześniej przed przejściem dla pieszych... Tym ostatnim, które mija. Tamten pas prowadzi do skrętu w lewo.
Ale to wszystko teoretycznie. Praktycznie i tak każdy może skręcić nawet w prawo, pod prąd. Pewnie i takie rzeczy się tam dzieją.
  • Odpowiedz
@bigos555: bo jak już pisałem, linia prowadząca jest przerywana nie po to, by zmieniać pas (na środku skrzyżowania), a po to, by ruch poprzeczny mógł się odbywać (gdyby była ciągła, to wszyscy by jeździli tam przez ciągłą). Przed skrzyżowaniem - w tym wypadku przed tym ostatnim przejściem dla pieszych - należy się ustawić na pasie zgodnie z kierunkiem jazdy. A jadąc w lewo jedziesz ze skrajnego lewego pasa. No chyba, że
  • Odpowiedz
bo jak już pisałem, linia prowadząca jest przerywana nie po to, by zmieniać pas (na środku skrzyżowania), a po to, by ruch poprzeczny mógł się odbywać (gdyby była ciągła, to wszyscy by jeździli tam przez ciągłą). Przed skrzyżowaniem - w tym wypadku przed


@Slothowy: Dobra, poanalizowałem trochę takie skrzyżowania i przyznaję ci rację i oddaję święty token prawdy. Z szacunkiem, bywaj.
  • Odpowiedz
@bigos555: ja nie wiem czy mam rację. To jest tylko moje subiektywne zdanie, ale tak mi logika podpowiada. Specem nie jestem. A że żyjemy w Polsce, to i tak każdy jeździ jak chce ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@bigos555: też mi się zdaje, że i tam bywają nadinterpretacji... Np sytuacja z rowerzystą, który się nie chował między auta na wąskiej drodze... Ale cóż... Każdy ma prawo do własnego zdania gdy przepisy nie są jednoznaczne.
  • Odpowiedz
@Piterniel:

1. Zielony nie ma prawa jechać tak jak na obrazku, bo z prawego pasa nie można skręcać w lewo, w tym przypadku można jechać tylko prosto lub w prawo. (ciąg ulicy Curie - Skłodowskiej jest traktowany jako jazda prosto)
2. W razie kolizji wina jest tylko i wyłącznie zielonego.

To się traktuje jak zwykłe skrzyżowanie, gdzie możesz jechać w lewo, prosto lub w prawo. Potwierdzone info przez ZDIUM i Wrocławską
  • Odpowiedz