Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio gimbala do telefonu Snoppa Atom i jest bardzo spoko. Ciągnie mnie jednak do czegoś bardziej "profesjonalnego". Szukam bezlusterkowca do nagrywania wideo w 4k. Moje poszukiwania zatrzymały się obecnie na Sony A6300, jednak jako jeden z jego minusów wyczytałem że mocno się grzeje przy nagrywaniu w tej rozdzielczości. Czy ktoś użytkuje go lub A6400 i jest w stanie podzielić się doświadczeniami? Czy w nowszej wersji ten problem jest mniejszy i warto do niej dopłacać? A może polecacie coś innego w podobnej cenie? Od razu również prośba o polecenie uniwersalnego obiektywu i gimbala do zestawu.

#montaz #aparat #kamery #fotografia #filmowanie
  • 12
@betaTrx: a6400 spoko, mniej się grzeje, dobry autofocus ale okropna ergonomia (tak z zewnątrz jak i samo menu), takie sobie kolorki, rolling shutter z kosmosu i brak IBIS (niby na gimbalu nie ma znaczenia ale pomaga). Dodatkowo zoomy e-mount pod aps-c prawie nie istnieją, oprócz świetnego 18-105 F4 (ale ciemny i duży) i 10-18 f4 (znów, ciemny).

Jak ci na tych wadach nie zależy to bierz a6400. Jeśli chodzi o szkło
@kj5: dzięki, takich informacji oczekiwałem, raczej głównie użytkowałbym na gimbalu więc ergonomia samego aparatu nie jest tak istotna (słabe menu już trochę bardziej). Martwą mnie te "takie sobie" kolorki - da się to potem podciągnąć w post czy zapisuje mało szczegółów?
@kj5: no i super, więc w sumie z wad jedynie to menu, spróbuje pooglądać jeszcze coś na youtube jak to wygląda, ale na razie nie znalazłem nic tak dobrego w tej cenie. Dziękuję Ci po raz kolejny za rady :)
@kj5: a jakie masz przemyślenia co do GH5? Warto do niej dopłacać? W sumie patrzę, że jest w cenie ponad 6000 zł więc plus optyka i gimbal to może być trochę za dużo. Ale jak byś zestawł te 3 w stosunku cena/jakość: a6500, a6400 i GH5?
@betaTrx: sam mam GH5 i moim zdaniem to jest najlepszy aparat do filmowania jeśli nie potrzebujesz sprawnego autofocusu i nie kręcisz w świetle księżyca :) 4k/50fps, 4k/25 w 10bitach, świetna stabilizacja, ergonomia, menu, dużo opcji stricte filmowych (waveformy, zebry, peaking, timecode), odchylany ekranik, super szklarnia (+ jak pisałem możliwośc adaptowania prawie każdego systemu)

Natomiast raczej na pewno nie brałbym go jako pierwszy aparat i jeśli potrzebujesz szybkiego AF to odradzam -
@kj5: a co myślisz o jakimś gimbalu na początek? Znalazłem dobrą ofertę na ZHIYUN Crane V2 za około 1150 zł. Myślisz, że jest ok czy lepiej zastanowić się nad czymś innym?