Wpis z mikrobloga

W sumie chodzę raz na 2 miesiące do kina, bo nie ma tych filmów w necie i pewnie nie będzie przez najbliższy rok (w dobrej jakości). Dlaczego żaden durny producent nie wpadnie na pomysł, by wprowadzić TYLKO cyfrową dystrybucję. Jakby takie nowe Avengersy wyszły na HBO GO lub prywatnej platformie Marvela, to by się ludzie zabijali za subskrypcję. Muszą istnieć odpowiednie zabezpieczenia. W kinie nie podoba mi się smród popcornu, stały dźwięk przeżuwania i śmiechy durnych dzieci/nastolatków, którzy nie potrafią zamknąć mordy na 3h.

#filmy #film #kino
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tymariel: jaki czas po premierze? xD Chodzi o to, by ktoś się odważył i zaczął w dniu premiery dystrybucję cyfrową. Są różne zabezpieczenia, np. wędrujący znak wodny z imieniem i nazwiskiem kupującego (nie musi być super widoczny). Różnego rodzaju DRMy, itp. Na pewno firma robiąca film za 300mln$ jest w stanie znaleźć rozwiązania lepsze niż ja w 5 minut.
Kina płacą za film mniej niż koszt biletu / wyświetlenie. Więc
  • Odpowiedz
@Tymariel: muszą być pionierzy :) a dobrym zabezpieczeniem jest... przedsprzedaż, np. miesiąc przed premierą robimy wielką kampanię, trailery, newsy, marketing i żeby kupić bilet w przedsprzedaży bo później nie będzie można i będzie tylko DVD

Wydaje mi się, że takie firmy jak Marvel lub Disney mogą sobie pozwolić na taki pionierski eksperyment.
  • Odpowiedz
@prohackuser: Akurat oni maja sztab ludzi od marketingu, prognoz i specjalistów sprzedaży.
Ja nigdy nie miałem problemu w kinach, chociaż zwykle chodzę do imaxa gdzie dźwięk powoduje ze nawet bachory się nie jąkają bo są wgniatane w fotel
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: systemy przedsprzedaży (tylko i wyłącznie) z wielką kampanią reklamową by pomogły.
Wystawiasz trailery rok wcześniej i otwierasz przedsprzedaż, chcesz oglądać, zapłacisz tylko tak, im bliżej premiery, tym bardziej nakręcasz kampanię.
Myślę, że nie jestem pierwszy, który na to wpadł, bo marketingowcy z branży dostają miliony za takie pomysły i kiedyś być może zobaczymy taki system.
Wpływy z takiego filmu mogłyby być dużym zaskoczeniem i trzęsieniem ziemi w branży, ale
  • Odpowiedz