Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy było ale NVIDIA wydała wczoraj sterowniki do swoich kart które ZNACZNIE zwiekszają osiągi wszystkich kart RTX. Sterowniki dostały "swoją premierę" z okazji Gamescom. Zysk wydajności sięga kilkunastu procentów i to na samym nowym sterowniku. Nie mam pojęcia jak udało im się tego dokonać ale takie #apexlegends działa w 1080p o prawie 20% lepiej niż dotychczas. Zyski wydajności dotyczą wszystkich kart serii RTX.
Nie podali magii jaka się za tym znajduje ale dziennikarze uważają że RT Cores są o wiele bardziej zoptymalizowane i mogą one odpowiadać za generowanie grafiki w tytułach non-RTX ON.

Odkąd stąpam po ziemi nie widziałem by pojedynczy sterownik dopierniczył aż tyle in+ w performance.
Co ważne dotyczy to kart RTX z tego co mi wiadomo a nie GTX. Dlatego mimo że 2060 jest na wykresach to już 1660ti i 1660 na nich się nie pojawia.

@PurePC_pl może jakiś benchmark? By potwierdzić to?

#pcmasterrace #nvidia #kartygraficzne
źródło: comment_irPq5OMgHZIVav9RLgqzmAN1XfXw7imc.jpg
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shewie: ja poczekam aż ktoś niezależny to sprawdzi, bo jak Nvidia daje coś za darmo, to znaczy że coś jest nie tak.
@Shewie: ja poczekam aż ktoś niezależny to sprawdzi, bo jak Nvidia daje coś za darmo, to znaczy że coś jest nie tak.


@a231 Pewnie takiego wzrostu nie będzie we wszystkich tytułach. Jednak nawet jak by stabilnie każdy tytuł dostał te 10% wydajności a nie 23% z grafiki to i tak byłoby dużo.
@Variv dlatego pisalem ze to cos niespotykanego. Takiego wzrostu w takiej skali nie bylo jeszcze nigdy wczesniej. Ja juz je mam ale ciezko mi wykazac bo mam tylko jedna gre ale puszcze benchmarka 3d mark i zobacze potem.
@zrodzony_w_przegrywie ale namieszali w polce do 500usd. Powyzej sa nietykalni nie wiem czy byl specjalnoe sens to robic ale wezme kazde dodatkowe free cyferki. By miec te +10/15% u Nvidii musisz doplacic do tego 200/250usd srednio lub 350usd w przypadku skoku 2080 - 2080ti.

@Liptonik widział?