Wpis z mikrobloga

Skąd ludzie mają tyle kasy skoro średnia krajowa to 5tys brutto??

Młodzi ludzie zamieszkują nowe osiedla, mieszkania ponad 100 metrowe, nowe samochody. Wczoraj siedziałem w kawiarni - 2 kawy i 2 ciastka ponad 50 zł. Uważam, że to dużo. A tam mnóstwo młodzieży w wieku licealnym. Ja pytam. Skąd ludzie mają tyle kasy??? Bo mieszkania w których zamieszkują kosztują ok. 800 tys, samochody 100 tys. Myślę, że w Polsce nie ma takiej biedy jak się mówi, a ta średnia 5 tys wynika tylko z tego, że 90% firm płaci co innego oficjalnie a co innego nieoficjalnie i średnia prawdziwa pewnie to minimum 10 tys.

#zarobki #pracbaza #gorzkiezale ##!$%@? #przegryw #mieszkanie #samochody
  • 40
  • Odpowiedz
  • 1
@Scaab Też się kiedyś nad tym zastanawiałem. Z tego co widziałem to najczęściej jest to życie na kredyt, mieszkanie kredyt, samochód kredyt, wakacje kredyt, do tego debet na karcie. Najczęściej są to ludzie bez realnych oszczędności, mimo często niezłych pensji żyją od 1 do 1.
  • Odpowiedz
@Scaab już tlumacze: facet - 3,5k na rękę, kobieta - 2,5k na rękę. Mieszkanie na kredyt to z 2k z opłatami, samochód na raty z 1k. W ten sposób 3k zostaje na spokojne życie (połowę się przeje, druga połowa na przyjemności). Do tego jak są dzieci to dodatko 500+ i życie jak w Madrycie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Scaab: Ja mam lepsze pytanie. Mówi się że ukraińcy wykupują w Polsce mieszkania. Skąd biedni ukraińcy którzy zarabiają u siebie 400 zł a w Polsce niewiele więcej mają kasę na mieszkania?
  • Odpowiedz
@kinlej: bo kupują je nie ci sami którzy #!$%@?ą po budowach? XDDD Bogaci ukraińcy szukają stabilizacji i kupują mieszkania/domy potem przerzucają, albo pośredniczą w przerzucaniu pracowników biznes się kreci
  • Odpowiedz
@Scaab: mam to samo. Jadę rowerem i mijają mnie same nowe samochody za 30-100k zł i zastanawiam się, czy ja tym swoim rowerem dojechałem na lazurowe wybrzeże, czy na drugie osiedle 60k miasteczka? Młodsi ode mnie ludzie w nowych autkach, mieszkania prawie wszystkie pozajmowane jeszcze przed wbiciem łopaty, a jak chciałem kredyt 3M, gdzie wg kalkulatorów spokojnie bym sobie poradził, to z wkładem własnym nie dadzą mi kredytu xddd Po 10
  • Odpowiedz
@Scaab: inne wytlumaczenie jest takie ze jak masz osoby zyjace w zwiaku ktore zarabiaja np 2.5 k netto i maja rodzicow dajacych im np max 1000 miesiecznie to nagle masz 7 k miesiecznie na dwie osoby a to jest wiecej niz 3.5 k na jedna bo rachunki jak za jedna osobe i inne rzeczy tez
  • Odpowiedz
@Scaab: Drogie auta są głównie w leasingach, drogie mieszkania w kredytach na 30 albo 40 lat, część młodych osób dostaje hajs od bogatych, ogarniętych rodziców przy okazji zarabiając w korpo nawet, jak już są dorośli, część osób żyje na pokaz, nie ma oszczędności, jest zadłużona, itd. Poza tym, to tylko wycinek społeczeństwa, który można zaobserwować głównie w centrach dużych miast. Jest w Polsce sporo biednych ludzi, którzy ledwo wiążą koniec z
  • Odpowiedz
Taki mamy styl życia - na pokaz i na już.


@Iskaryota: Potwierdzam. Sam mam znajomych, którzy jeżdżą na kilkutygodniowe wakacje na drugi koniec świata ze 3 razy w roku, ale "te 10 złotych to ci oddam po pierwszym, bo zostało mi 5 dyszek na cały tydzień hehe"
  • Odpowiedz
@smallboobslover czekaj, czekaj. Czy Tobie chodziło o to, że młodzi ludzie mają fury za 30-100k? To dlaczego napisałeś "nowe"? Za tą cenę możesz mieć citigo albo inny mini samochód. Ewentualnie coś większego ale z gołym wyposażeniem i szybami na korbkę. Lazurowe wybrzeże na pełnej XD

@Psychopathy_Red
Dokładnie. Mój znajomy zarabiał trochę więcej niż średnia krajowa i się zaczęło. Szafa pełna Jordanów, wakacje co kwartał itp. Gdy miał problem z zębami to musiał
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Akurat leasing jest na tyle bezpieczny, że jak coś się #!$%@?, to zwracasz samochód, kupujesz lanosa i lecisz dalej. Kredytu tak łatwo się pozbyć nie da. Dlatego ja mało się nie posrałem, ale zbudowałem dom za gotówkę.
  • Odpowiedz
@KrotkiSzpic: no popatrz sam Kia sportage 2019:
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sportage-1-6-132km-wersja-s-rocznik-2019-ID6BN9Pg.html

Volvo v40 2019
https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v40-r-design-od-reki-autoryzowany-dealer-volvo-ID6BZlLF.html#19fc6cb85a

Przecież citigo to taki maluch w nowych blachach.
OMG serio z tym wybrzeżem? Przecież mi chodziło o skoncentrowanie droższych samochodów w moim biednym mieście, gdzie nie ma warunków (opisanych wyżej) na kupno ich.
  • Odpowiedz