Wpis z mikrobloga

@Bruteno1: we wrześniu ma się odbyć pierwsza rozprawa lub posiedzenie. Do czasu prawomocnego wyroku w sprawie Adamowicza nie licz na to, że zostaną uchylone "środki zabezpieczające" w postaci uchylenia zakazu transmisji na żywo.
Minie jeszcze wiele miesięcy i kilka rozpraw zanim cokolwiek się rozstrzygnie, a domyślam się, że po wyroku może mieć podtrzymany zakaz na określony czas, np. 1-3 lat.
  • Odpowiedz
@linijka12: paragraf jest tu niepotrzebny, wystarczy, że prokuratura zawnioskowała o zakaz streamowania, a sąd się do tego ustosunkował. Coś jak z dozorem policyjnym, po pierwszej rozprawie sąd nie uchyli środku zapobiegawczego.
Z resztą nie ma co dyskutować, poczekaj, a sam się przekonasz. Na wrzesień bym nie liczył.
  • Odpowiedz
@robert-kuzba: Aha, czyli jakieś wypociny wykopowych prawników ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rzucasz jakieś "fakty", których nie umiesz w żaden sposób uzasadnić, a równie dobrze mogło być tak, że żadnego zakazu nie ma, ale prawnik zasugerował, żeby do rozprawy się wycofać z życia internetowego, bo sąd będzie mniej przychylnie patrzył, gdy nie będzie widać chęci poprawy¯\_(ツ)_/¯

obie teorie tak samo wyciągnięte z dupy, a powodów, dla których strimów
  • Odpowiedz
prawnik zasugerował, żeby do rozprawy się wycofać z życia internetowego, bo sąd będzie mniej przychylnie patrzył


@linijka12: ten jego prawnik jest taki dobry, że nie potrafił załatwić mu odroczenia wykonania kary z powodu stanu zdrowia.
  • Odpowiedz
ten jego prawnik jest taki dobry, że nie potrafił załatwić mu odroczenia wykonania kary z powodu stanu zdrowia.


@robert-kuzba: IMO było inaczej, to tucznik olał sprawę, a jak było za późno to poszedł do prawnika, tyle że osoba z wieloma wyrokami i fatalną opinią dzielnicowego nie ma szans na odroczenie/bransoletkę, dlatego poszedł siedzieć
  • Odpowiedz
@linijka12: @SzitpostForReal: jaki prawnik? Serio myslicie, że tucznik wynajął prawbika? XDDDDDDDDDD on cipil podpisanie umowy na remont, bo chciał się wycwanic i zostal ograbiony na 800zl
Dostał prawnika z urzedu bo szkoda mu kasy, pomyslcie ile kasy zbieral na cele a jak te cele były wykonywane, wake up wypok( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@linijka12:
Wyjasnie dosc prosto: malo wyrokow zapada na 1 rozprawie. Zakaz streamu ma do uprawomocnienia wyroku za adamowicza (bo zakaz jest srodkiem zapogiewawczym) - wiec jesli we wrzesniu nie dostanie wyroku nie bedzie streama, tak to logicznie wyglada patrzac na inne sprawy w ktorych byl jakikolwiek srodek zapobiegawczy - pisze jako osoba wiedzaca o precedensie, wiec tak MOZE byc w 90%. Jak bedzie dowiemy sie za +-miesiac
  • Odpowiedz
@Mojs: A pod jakim paragrafem jest coś o "zakazie streamowania"? Wystąpień publicznych? Stream na yt, który trzeba a) włączyć, b) potwierdzić wiek, c) pewnie się zalogować, jest wystąpieniem publicznym?

PS. Jakim precedensie w Polsce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A pod jakim paragrafem jest coś o "zakazie streamowania"? Wystąpień publicznych? Stream na yt, który trzeba a) włączyć, b) potwierdzić wiek, c) pewnie się zalogować, jest wystąpieniem publicznym?

PS. Jakim precedensie w Polsce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@linijka12: pod takim, że co prokurator nakaże, tego musisz się trzymać. Żyjemy w Polsce, nie zapominaj.
A prawo precedensu w Polsce nie istnieje. To nie USA.
  • Odpowiedz
@robert-kuzba: precedens istnieje. :> wystarczy miec dobrego papuga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@linijka12: a dodatkowo napisalem, ze tak moze byc, nie, ze musi. Daje 90%, ze tuczenko we wrzesniu nie odpali bo jest za glupi aby przyznac sie do winy, okazac skruche i przyjecie wyroku, bo wtedy nie maja prawa kontynuowac srodka zapobiegawczego. Chyba, ze bedzie mial pecha i kara bedzie zakaz wystapien publicznych jak u
  • Odpowiedz
@Mojs: Czyli nie istnieje, skoro nie działa dla każdego przypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szczerze mówiąc, nie chce mi się grzebać w tych paragrafach, aż tak mi nie zależy... Ale fakt faktem, jakiegoś twardego dowodu na to, że taki zakaz działa, nie ma? Nie liczę wypowiedzi zainteresowanych lub domysłów czy poszlak - wyciekły jakieś dokumenty albo oficjalne stanowisko prokuratury lub sądu?

@robert-kuzba: Przecie moja wypowiedź miała
  • Odpowiedz
@linijka12: to czemu tucznik nie nagrywa? Wlasnie. Mamy jego slowa ktore sa warte tyle co nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale nie nagrywa z jakiegos powodu, nie chce mi sie szukac czy ma dokladnie zakaz publikowania tresci audiowizualnych czy wystapien publicznych czy sie boi, ze jak sie odpali bedzie mial wiekszy przypal na rozprawie. To tucznik.
A dla sprostowania wszystkiego napisze, ze wszystko co pisze sa to
  • Odpowiedz
@Mojs: Litości... Wymyśliłeś sobie tezę i dorabiasz do niej argumenty, a właściwie ich brak, same pytania - "dlaczego tucznik nie nagrywa, hm?". Powinno być odwrotnie, najpierw argumenty, potem wnioski.

Tak się nie prowadzi dyskusji, jedynie gdybologie i teorie spiskowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz