Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#wojskopolskie #studia #wat #awl

Na jaką specjalność warto iść myśląc przyszłościowo o karierze oficera WP?
-Artyleria (lufowa bądź rakietowa)?
-Logistyka
-Zmech / panc
-Aeromobilne

*Nie zależy mi na noszeniu lampasów chce robić robotę "pół na pół" - trochę w polu, trochę za biurkiem. Nie chce zwariować ani za biurkiem, ani co miesiąc na poligonie w lesie.

Lepiej 5 letnie czy robić studia zaoczne i próbować na studium? Aczkolwiek słyszałem, że na studium teraz trudniej niż na 5 letnie, gdzie mają braki i przyjmują jak leci.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#wojskopolskie #studia #wat #awl

...
źródło: comment_AEZYlfBxescCk2hmY3H208ftzpofeaZ3.jpg
  • 29
@AnonimoweMirkoWyznania
Aeromobilne i zmech to dobra zabawa, o ile lubisz #!$%@? w polu. 3/4 miesiące w roku na poligonie. Co do ilości miejsc, to łatwiej się dostać na pięcioletnie. Pogoogluj sobie temat i to, ile na czym jest miejsc, ale z tego co się orientuję, to znacznie łatwiej dostać się na pięcioletnie, niż z magistrem na studium.
*Nie zależy mi na noszeniu lampasów chce robić robotę "pół na pół" - trochę w polu, trochę za biurkiem. Nie chce zwariować ani za biurkiem, ani co miesiąc na poligonie w lesie.


@AnonimoweMirkoWyznania: To idź na artylerię, idealnie pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
OP: @NukeOps: W jakim sensie marnie?

Emerytura kapitana czy majora to mało żeby sobie spokojnie żyć?

Ponadto co taki gość po artylerii na emeryturze miałby robić? Po logistyce jeszcze jestem wstanie uwierzyć, ale pewnie ta "wojskowa" logistyka ma się nijak do cywilnej.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
To ja OP: @NukeOps: to ja autor wpisu. Zgubilem kod.

Czyli idąc tym tokiem rozumowania to najlepiej byłoby pójść na WAT na jakąś informatykę czy mechatronike.

Niestety nie kazdy ma glowe do tego, wiec temu wybór padł na Wrocław ;/

A jeśli się rozrabniać to artyleria lufowa czy rakietowa? Pattzylem na jednostki - mazury, sulechow ew boleslawiec. Nie ma źle, bo nie beda tak rzucać jak po zmechu gdzie tych
Idź od razu do WSO. Po WSO masz pewność zatrudnienia to raz, a dwa to i tak bez wiatru w plecy wypieprzą cię do #!$%@? wielkiego z 20km lasu dookoła i ani jednej żywej duszy.
To ja OP: @zichenbaum: dlatego pierwsza myśl to aeromobilne - mniej jednostek do "rzucania". 25bkp, 6bpd i w zasadzie tyle ze skoczków, ale jak @NukeOps: @piotr-zbies: to jest ciężka służba, a ja jestem na nowych zasadach - obecnie 25 lat, kto wie? Może za pare lat wydłużą i do 35-40, bo tak i już.

Stąd pomysł o logistyce czy artylerii - spokojniejsza "fucha".

Myślicie że jak komisji odpowiem
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem czy zapyta, ale odpowiedz, że bardziej Cię interesuje służba w artylerii. Nie wiem, że widziałeś filmik z nocnej kanonary Gradów z podkładem muzycznym Tatu - Nas net dogonat i się zakochałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem, serio. Na ostatnim roku będzie rozmowa kadrowa i przydzielą Cię do jednostki. W zależności od niej, będziesz działał na takim sprzęcie. Myślę, że wybór rakietowej czy lufowej
OP: @NukeOps: W zasadzie bym nie skłamał, że dostaje ciarek gdy oglądam nawał artylerii z IWŚ czy IIWŚ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale nie chce wyjść na psychola, że sie tym jaram.

Logistyka brzmi też fajnie, bo uniwersalnie i większa szansa się przenieść jeśli trafię do "dziury", a na arcie jak trafie do Węgorzewa to się pochlastać można.

Rakietowa a Lufowa? Zdaję sobie sprawę, że to